Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

„Prohra ho posílí,“ říká o Askrenovi coach Roufus

„Prohra ho posílí,“ říká o Askrenovi coach Roufus

Ben Askren si na proběhnuvším turnaji UFC 239 připsal první prohru profesionální kariéry. Neúspěch určitě bolí o to víc, že jej Jorge Masvidal dokázal ukončit za pouhých 5 sekund, čímž stanovil nový UFC rekord. Dle respektovaného trenéra Roufuse však může Askrenovi prohra vlastně pomoct.

Duke Roufus, Askren, Pettis

Duke Roufus (vlevo) společně se svými bojovníky

„Ben je můj přítel, takže jsem ho takhle neviděl rád. Samozřejmě ale musím smeknout před Jorgem. Vím, že se Ben a Jorge nemusí, ale já vycházím s oběma. Od Jorgeho to byl skvělý tah. Byl sice hodně riskantní, ale rozhodně se vyplatil. Věřím, že štěstí přeje odvážným, což se koneckonců potvrdilo. Podle mě tohle bude jeden z nejlepších momentů v historii UFC,“ rozpovídal se Roufus o Masvidalově naskončeném kolenu.


http://139.162.132.153/index.php/2019/07/08/jorge-masvidal-askren-dopadl-jeste-dobre/


„Vše mohlo klidně dopadnout jinak. Pokud by to koleno takhle netrefil, tak by mohli skončit na zemi, kde by Ben převzal iniciativu. MMA je v tomhle hodně tvrdé. Při výhře byste si vykřičeli plíce a při prohře naopak vybrečeli oči. Askren je však hodně odolná osobnost. Má hodně zvláštní mind set, který jsem ještě u nikoho jiného neviděl. Je hodně speciální, takže mám za to, že ho ta prohra nakonec posílí a udělá z něj lepšího bojovníka,“ myslí si Roufuse, který dohlíží na přípravu bojovníků, jako je Pettis, Woodley, Felder nebo CM Punk.

Thomas, Woodley, Askren, Pettis, Cm Punk

Coach zároveň nabídl termín, kdy by se mohl Askren vrátit zpět do boje, „Podle mě někdy na konci roku. Samozřejmě nejsem doktor, ale když se podíváte na video, tak koleno dopadlo hlavně na krk. Bylo mi řečeno, že když už dostat koleno, tak je relativně nejbezpečnější, když dopadne na krk. Rozhodně to nezpůsobí tolik škody, jako když bojovník dostane ránu do hlavy. Původně jsme se právě obávali, že tu ránu inkasoval přímo, ale naštěstí neměl v obličeji žádné viditelné zranění.“


http://139.162.132.153/index.php/2019/07/08/ben-askren-promluvil-ko/


Sám Askren bral tvrdou prohru poměrně sportovně. Samozřejmě přiznal, že ho mrzí, ale zároveň ocenil Masvidalův odvážný tah. Na domlouvání dalšího soupeře je v tuto chvíli samozřejmě brzo, ale fanoušci vášnivě spekulují o možné bitvě s Tillem, která by dávala smysl.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *