Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

Potenciální soupeř Procházky Ivan Shtyrkov dostal trest od USADA

Potenciální soupeř Procházky Ivan Shtyrkov dostal trest od USADA

V březnu většina světových MMA serverů přinesla zprávu o tom, že Ivan Shtyrkov podepsal několika-zápasovou smlouvu s nejprestižnější MMA organizací –  UFC. Uralský Hulk, jak se Ivanovi přezdívá, dokonce hned dostal zajímavý zápas. Na dubnovém turnaji v Petrohradu se měl utkat s Devinem Clarkem. Pro zatím neporaženého borce, který dokázal vyhrát 15 ze svých 16 profesionálních zápasů, se to zdálo jako ideální soupeř na UFC premiéru.

Ivan Shtyrkov

Vše se bohužel začalo komplikovat po vážení. Na tom Shtyrkov splnil váhový limit (206 lb), takže se zdálo, že je vše v pořádku. Následně se však objevila informace o tom, že byl Ivan hospitalizován v nemocnici. Pouhý den před akcí tak ze zápasu s Clarkem za blíže nespecifikovaných okolností sešlo.

Delší dobu nebyly o Shtyrkovovi žádné další zprávy. Až minulý týden bylo oznámeno, že se ruský borec dohodl s UFC na rozvázání kontraktu. Doslova jen pár dní poté představila organizace Rizin duel Shtyrkov vs Kim, který se odehraje na konci července na turnaji Rizin 17.

Světlo do těchto překotných změn přinesla až dnešní zpráva o tom, že byl Shtyrkov ze strany USADA suspendován kvůli porušení anti-dopingových pravidel. USADA prý původně Ivana informovala o „nezvyklém nálezu“, kvůli kterému byl stažen z plánovaného zápasu. Následné testy pak v Ivanově vzorku potvrdily přítomnost boldenonu a dalších metabolitů.

Shtyrkov vs Kim

„Boldenon (nejčastěji ve formě undecylenate esteru) je velmi populární injekční steroid, používaný ve veterinárním lékařství, především pro koně, hovězí dobytek, ovce a psy. Mezi kulturisty je to velmi oblíbený preparát. Pro své výjimečné vlastnosti, které nemá žádný jiný steroid, má velmi široké a rozmanité použití. Boldenon je derivát testosteronu, vykazuje poměrně silné anabolické účinky, s mírným androgenním a mírným estrogenním působením,“ popisuje Boldenon stránka Steroidy-Steroids.com.

Shtyrkov dostal za výše uvedené porušení anti-dopingových pravidel dvouletý trest, který ho však nyní asi nebude moc trápit. Organizace Rizin, ve které teď bude nějakou dobu určitě působit, totiž na rozhodnutí USADA nemusí brát ohled. Ivanovi tak nic nebrání v tom, aby na konci července nastoupil do boje a případně si připsal i další výhru.


http://139.162.132.153/index.php/2019/06/24/jiri-prochazka-o-mozne-dalsi-bitve/


Žádná ze stran to zatím nepotvrdila, ale mezi fanoušky se vášnivě spekuluje o možné bitvě se šampionem polo-těžké váhy. Tím je aktuálně český samuraj Jiří „Denisa“ Procházka, který titul získal skrze nedávné vítězství nad Lawalem.

Měl by Denisa případně vzít zápas s dopingovým hříšníkem?

Nahrávání ... Nahrávání ...
Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *