MMA Shorties

Co hledáte?

Jorge Masvidal: Askren dopadl ještě dobře

OKTAGON14 OKTAGON14

Jorge Masvidal: Askren dopadl ještě dobře

Share

Jorge Masvidal: Askren dopadl ještě dobře

V noci ze soboty na neděli jsme byli svědky úžasné podívané. Turnaj UFC 239 totiž doručil přesně to, co slíbil. Tedy skvělé duely plné hvězd a tvrdá ukončení. Tím nejvíce šokujícím určitě bylo Masvidalovo chladnokrevné koleno, kterým svého soupeře Askrena ukončil za pouhých 5 sekund. Bývalý pouliční rváč tak stanovil nový UFC rekord. Původní plán však byl očividně trochu jiný.

Masvidal vs Askren

„Je hrozně předvídatelný. Původně jsem mu tím kolenem jen chtěl dát najevo, že pokud se bude pokoušet o stále stejné porazy, tak za to zaplatí. Následně jsem ho chtěl 14 a půl minuty mlátit a nakonec i ukončit. Chtěl jsem mu ubližovat tak moc a tak dlouho, jak jen by to bylo možné. Plánoval jsem mu zničit kolena, polámat žebra a kompletně ho zřídit tak, že by chcal krev,“ vysvětlil Masvidal svůj původní záměr.

Jorge se na po-turnajové tiskové konferenci svěřil, že s použitím kolene v prvním kole počítal, ale sám prý netušil, že jím zápas otevře, „Chytil se na návnadu. Viděl jsem, jak se nemůže dočkat, až mi půjde po nohách, tak jsme si dal ruce za záda, abych ho ještě více navnadil. V podstatě si pro to koleno došel.“

„Musel jsem mu ukázat, že když si takhle otevíráte pusu, tak musíte počítat s následky. Rozhodčí mě neodstrčil. Má práce spočívá v tom, že soupeře biju tak dlouho, dokud to rozhodčí nezastaví. Pokud se ten pohled někomu nelíbil, tak by se měl vrátit ke sledování fotbalu. Dostal ty údery přímo do obličeje, protože jsem čekal, že vstane,“ vysvětloval Masvidal se šibalským úsměvem na tváří. Jorge má samozřejmě pravdu, protože zápas skutečně končí až pokyn rozhodčího. Na druhou stranu mu však muselo být jasné, že zkoprnělý Askren jen těžko začne vstávat. Po všem tom trash-talku ze strany amerického wrestlera se však není čemu divit, že chtěl soupeři trochu přidat. Pořád alespoň nešlo o „smrtící“ výpady na ležící soupeře, které v minulosti předvedl například Stephens v bitvě s Emmettem nebo Henderson v duelu s Bispingem.

Dan Henderson Michael Bisping

Dan Henderson doslova padající na bezvládného Bispinga

Co nás teď po bitvě Masvidal vs Askren čeká?

Masvidal by se rád utkal o titul, ale uvědomuje si, že podobně je na tom i Colby Covington, kterému byl titulový zápas v minulosti slíben. Šampion Usman je však aktuálně zraněný, takže Colby kývnul na duel s Lawlerem. V případě výhry by zřejmě dostal přednost s tím, že Masvidal by byl až další v řadě. Co se týče Askrena, ten si teď určitě dá na nějakou dobu pauzu a pak se bude poohlížet po dalším soupeři. Nabízel by se například Darren Till, kterého Masvidal rovněž tvrdě ukončil.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

3 komentáře

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *