Co hledáte?

OKTAGON14 TIPSPORT

Pátý element #21: Skrze reality show na výsluní ženského MMA

Krásný sváteční pátek všem, obzvlášť Vám, kteří si najdete čas na chvilku s ženským MMA. V dnešním vydání si shrneme informace z velmi specifického odvětví mediálního světa užívaného i v MMA. Tím je reality show. Klíčem k zaujetí zde není to, co všichni očekáváme a sice samotné zápasy a tréninky, ale právě to, co se děje mimo ně v životě aktérů těchto show. V rubrice nadcházejících zápasů je bezesporu tím největším obhajoba titulu UFC bantamové váhy šampiónky Amandy Nunes, které zároveň drží i pás pérové váhy, proti vyzývatelce Holy Holm.

Reality Show Sandra Mašková

Co máme za sebou?

The Fighter 2 je reality show pod hlavičkou africké organizace Extreme Fighting Championship. Druhé vydání proběhlo v ženském stylu. Zúčastnilo se jej osm zápasnic z celého světa. Mezi nimi i Sandra Mašková (1-3/Česko), která bohužel prohrála těsně na body hned první zápas s Mallony Gaugjes (2-6/Holandsko). Již jsme zmínili, že v TF2 vystoupila také Cornelia Holm (2-1/Švédsko), poslední přemožitelka Veroniky Rodové (3-2/Česko).

Finále TF2 proběhlo minulý víkend na akci EFC 80 v Johanesbugu. Vítězství získala Manon Fiorot (0-1/Francie), když porazila via TKO právě Mallony Gaugjes. Ihned po zápase proběhla rychlá výzva a první staredown mezi čerstvou vítězkou TF2 Fiorot a aktuální šampionkou EFC v bantamu Amandou Lino (4-1/Jížní Afrika).

Reality Show Projekt Y

Co právě probíhá?

Dnes již všem známý Projekt Y je specifický typ reality show, kde se z dívek a žen teprve zápasnice postupně stávají. Vše probíhá pod hlavičkou organizace OKTAGON MMA a ta nechala o semifinálových duelech hlasovat fanoušky. Dnes již víme, jak hlasování dopadlo a kdo se proti komu postaví na červencové akci OKTAGON 13 v Praze na Štvanici.

Slovenské barvy bude hájit Eva Borodáčová (právní koncipientka, Boxerna Žilina, Monster Gym) proti Kateřině Klinderové (disanjnérka a výrobce paruk, Penta gym) za českou stranu. Druhý duel obstará Slovenka Petra Batthyany (redaktorka, OFA gym) a Ivana Hašková (studentka, Reinders MMA gym). Samotné finále Projektu Y by mělo proběhnout 14. září na OKTAGONu v Bratislavě.

Co nás čeká?

OKTAGON MMA zveřejnil, že pracuje na již čtvrté řadě reality show OKTAGON VÝZVA. Z této show vzešli samí zajímaví a kvalitní bojovníci. Nejen samotní šampioni Gábor Boráros, Samuel Krištofič a Karol Ryšavý, ale i ostatní účastníci se těší velké popularitě. Čtvrté řada bude specifická, jelikož nám nabídne ženskou verzi, což samo o sobě bude zajímavá podívaná jak při společném soužití ve vile, tak i při měření sil v oktagonu.

Jednou z potencionálních účastnic je určitě Sandra Mašková, které má zkušenosti z TF2 a je momentálně volnou zápasnicí. Ale nechme se společně překvapit, co skvělého nám cirkus OKTAGON naservíruje.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

Na UFC on ESPN proběhl jeden ženský zápas, kde Emily Whitmire (4-3/Oregon) prohrála s Amandou Ribas (7-1/Brazílie).

Nunes vs Holm

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPASY

UFC 239 nabídne hvězdnou bitvu o pás bantamu mezi současnou královnou ženského MMA Amandou Nunes (17-4/Brazílie) a světovou specialistkou na kickboxing Holy Holm (12-4/Nové Mexiko). Také zde změří síly Claudia Gadelha (6-4/Brazílie) s Randou Markos (9-6-1/Kanda). Pannie Kianzad (11-4/Švédsko) a Julia Avila (5-1/Kalifornie) obstarají úvodní zápas celého turnaje.

Ženskému MMA zdar!

Autor: Bobesh VojkůvkaAlpha Cutman Team

Úvodní foto via IG Sandra Mašková

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *