Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

Co je pro MMA „lepší“, pozvolný vývoj nebo sklony k cirkusu?

Co je pro MMA „lepší“, pozvolný vývoj nebo sklony k cirkusu?

Hosty posledního dílu pořadu K.O. magazín byli trenéři Penta Gym Prague Dan Barták a Jiří Paluska. Ti se s moderátorem Matoušem Rajmontem zajímavě rozpovídali o současné situaci na MMA scéně. Obzvlášť „Mamut“ Paluska je zajímavým příznivcem starých pořádků, které jsou v kontrastu s dnešní dobou, kladoucí důraz na sociální sítě, příběhy a obecně pozornost.

Paluska má v mnoha ohledech určitě pravdu, protože občas se zbytečně sklouzává až k bulváru, ale na druhou stranu, kdyby bylo po jeho, tak se možná MMA zatím nepodívalo do O2 arény. Stejně tak by existovalo jen minimum bojovníků, které by tento sport skutečně živil. Právě díky důrazu na sociální sítě a příběhy dnes MMA roste neuvěřitelným tempem.

Příkladem může být Conor McGregor, který se i díky svému výstřednímu chování vypracoval na největší hvězdu současné scény bojových sportů. Naopak takový Viktor Pešta, který trénuje právě v Pentě, zápasil doslova s elitou světa. V Čechách ho však zná jen minimum lidí, protože svým sociálním sítím a sebe-prezentaci věnuje jen minimum času.

Pravděpodobně nezbývá nic jiného, než se snažit balancovat mezi dnešní trendem, který stojí hlavně na sociálních sítích, a tím hlavním, o čem MMA je, tedy sportem.

Úvodní foto via CzechFIghters.cz

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *