Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

Nejhorší možné zápasy pro hvězdy UFC

Většina z největších hvězd UFC stojí na vrcholu divizí díky jejich dovednostem a osobnosti. Ovšem další čekají v řadě až dostanou svojí příležitost, aby je zbavili zlata kolem jejich pasu. Je pozoruhodně obtížné se stát šampionem UFC a ještě těžší úkol je pás udržet, protože zbytek divize studuje každý váš pohyb. Představujeme nejhorší možné zápasy pro hvězdy UFC podle serveru bleacherreport.com:

 

Daniel Cormier 

 

Daniel Cormier má v polotěžké váze jednu velkou noční můru, která se jmenuje Jon Jones, což je asi všem jasné, ale pojďme se věnovat jeho aktuální váhové kategorii. V těžké váze Cormier svedl už mnoho zápasů a zatím zde nenašel přemožitele. Nedávno byla oznámena odveta zápasu se Stipe Miocicem, ale není to nejhorší možný zápas pro Cormiera.


Tím, kdo by ho mohl skutečně ohrozit, je Predátor Francis Ngannou. Mnozí z vás namítnou, že Francisův wrestling je velmi nekvalitní, ale podívejme se, jak rychle rostou jeho schopnosti, a jak se dokaže z každého zápasu poučit. Důkazem je zápas s Cainem Velasquezem, který má podobný wrestling jako Cormier a vydržel v kleci s Francisem pouhých 30 vteřin. 

 

Conor McGregor  

 

Zde by byla velmi jednoduchá odpověď v podobě Khabiba Nurmagomedova, ale tento zápas už proběhl a víme jak to dopadlo. Nyní se zaměříme na to, kdo by byl nejhorší soupeř pro jeho návrat do oktagonu. Mnoho z vás hned napadne Tony Ferguson a Justin Gaethje. Jsou to dobří, agresivní a silní protivníci, ale Conorovi se daří proti soupeřům, kteří zanechávají díry ve své obraně, takže naopak zde by to mohla být i atraktivní podívaná.


Tím nejhorším možným soupeřem pro Conorův návrat je Kevin Lee! Zde je největším problém jeho wrestling. Lee je příliš chytrý a takedown po takedownu by si došel pro snadné vítězství. 

 

Amanda Nunes 

 

Amanda Nunes bude obhajovat titul bantamu proti Holly Holm na UFC 239. Nesporná královna UFC a neljepší zápasnice. Je Holm noční můrou? Možná. Její striking, kopy a držení vzdálenosti jsou pro Nunes problémy, s nimiž se musí vypořádat. Game plan Holly Holm bude jednou z nejzajímavěších věcí na turnaji UFC 239.


Ovšem největší hrozbou zůstává Valentina Shevchenko. Ta už s Nunes dvakrát prohrála, ale vždy se jednalo o velice vyrovnaný souboj a minimálně ve druhém případě nebyla od výhry daleko.
Shevchenko je nyní ve flyweight divizi, kde pro ní není velká konkurence. Pokud budou obě i nadále vyhrávat, mohl by se na konci roku uskutečnit zápas dvou šampionek, což by i dávalo smysl.

 

Khabib Nurmagomedov 

 

Khabib Nurmagomedov a jeho úctyhodná bilance 27-0 budí u všech zápasníků respekt. Jeho dominantní wrestling dokáže zaskočit každého, ale určitě i u něj se dají najít slabiny. Zajímavými a nebezpečnými soupeři jsou Tony Ferguson a Justin Gaethje, ale největší šanci na výhru má právě druhý jmenovaný.


Gaethje má celkem dost společného s Nurmagomedovem, a tak by se potkali podobné tipy. Ovšem v postoji by Justin Gaethje mohl mít lehce navrch a tam vidíme jeho největší šanci. Zda někdy na tento souboj dojde není vůbec jisté a zápasníků, kteří by rádi vyzvali Khabiba, je celá řada. 

 

Jon Jones

 

Stejně jako u Nurmagomedova je výběr soupeře pro Jona Jonesa neuvěřitelně těžký. Jediný zápasník, který skutečně otestoval Jonese, byl Alexander Gustafsson v jejich prvním vzájemném zápase. Zřejmě nejtalentovanější zápasník všech dob nemá žádné slabiny, kromě sebe samého. Ano, jeho největší protivník je on sám. Problémy, které si nadělal svým bujarým životem a dopingovými skandály mu jen přibržďují kariéru.


Pokud musíme vybrat jedno jméno, které by ho mohlo reálně ohrozit, byl by to Dominick Reyes, který se svými parametry může Jonesovi vyrovnat. Reyes je skvělý atlet a všestranný zápasník, který potřebuje nejspíš jeden nebo dva zápasy, aby získal ještě větší sebevědomí pro souboj s Jonem Jonesem. 

Tags:

Mohlo by vás zajímat

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *