Co hledáte?

Daniel Cormier má před sebou poslední zápas?

Šampion těžké váhy a nedávný dvojnásobný šampion Daniel Cormier původně předesílal, že ve chvíli, kdy mu bude 40 let, odejde do důchodu. V březnu, kdy na zmíněné kulatiny došlo, si to však rozmyslel. Nejprve čekal na zápas s Lesnarem, který bohužel nedopadl, takže následně přijal odvetu se Stipe Miocicem, kterého porazil v polovině minulého roku a stal se tak šampionem těžké váhy.

“Myslím si, že bude Stipe hodně zklamaný. Jsem si téměř jistý, že proti mě nastoupí mnohem lepší verze bojovníka, než se kterým jsem se utkal minulý rok a rozhodně nečekám, že by udělal stejnou chybu, jako prvně. Bude to mnohem náročnější zápas,” předpovídá DC, že budeme svědky zajímavého duelu, jehož výsledek těžko předjímat.

“Vždycky jsem mluvil o tom, že budu zápasit do 40, což bylo v březnu, kdy jsem se snažil dostat na turnaj UFC 235, ale nepodařilo se mi to. Pokud bych měl tedy dodržet to, co jsem říkal, tak je tohle můj poslední zápas. Neočekávám, že bych po této bitvě ještě nějak dlouho zápasil. Chci jen jít do oktagonu a dělat to, co mi jde nejlíp,” naznačil Cormier, že by odveta s Miocicem mohla být jeho posledním profesionálním zápasem.

Daniel Cormier Jon Jones

Cormier o odchodu do důchodu mluví už více než rok a ve většině případů v jeho souvislosti uvádí rodinu. Ta ho totiž celou jeho kariéru podporovala a on nyní cítí, že by jí to měl zavčasu vrátit zpět. Samozřejmě je pořád ve hře “završení” trilogie s Jonem Jonesem, ale je otázkou, zda o něj vůbec DC stojí. Jones totiž několikrát uvedl, že v těžké váze se s Cormierem neutká, a že pokud jeho rival touží po bitvě, tak si pro něj musí dojít do polo-těžké váhy. Cormier měl se shazováním do polo-těžké váhy poměrně problémy, takže je hodně reálné, že teď, kdy se přesunul do těžké váhy, se mu už do náročného shazování nebude chtít. Obzvlášť, když to vlastně nepotřebuje. Krom trénování dalších bojovníků se totiž následující roky může věnovat komentování a analýzám.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *