Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

Chris Weidman věří, že by Jonese ohrozil

Bývalý šampion střední váhy, který dokázal dvakrát porazit legendárního Andersona Silvu v dobách, kdy byl na vrcholu, nedávno oznámil, že se přesouvá do polo-těžké váhy, protože své tělo nechce dál mučit náročným shazováním. V souvislosti s novým působištěm pak samozřejmě došla řeč i na aktuálního šampiona Jona Jonese, na kterého si Weidman očividně věří.

„Myslím si, že můj wrestling a jiu-jitsu je, alespoň na papíře, lepší, než to jeho. On umí věci skvěle mixovat dohromady. Svým skvělým postojem vás láká do pastí, ve kterých používá lokty a kolena, případně se ani nebojí dojít pro takedown, což je unikátní a u nikoho jiného jsme nic podobného neviděli. Za to mu patří uznání. Já bych ho však dokázal dostat do pozic, ve kterých jsem dobrý, a které by pro něj byly hodně nebezpečné. Umím také nastolit ostré tempo, což je další důležitá věc. Nevím, kolik polo-těžkých vah, by se mnou dokázalo držet krok,“ rozpovídal se Weidman o Jonesovi.

Je pravda, že Weidman je skvělý bojovník, jehož kariéra dost trpěla na to, že byl častokrát zraněný, ale je otázkou, zda by dokázal Jonese ohrozit. Ten totiž vyniká v tom, že si soupeře načte, odhalí jeho slabiny a poté jej postupně rozebírá. Mnoho bojovníků se ho snažilo porazit, ale zatím se to nikomu nepovedlo. Jedna věc je totiž příprava na zápas a druhá samotný zápas, ve kterém je Jones precizní a v podstatě soupeře většinou vůbec k ničemu nepustí. Příkladem může být nedávný souboj se Smithem, kterého Jones udolal na body. Od Smitha se čekalo, že využije svou tvrdost, kterou zničil předchozí soupeře, ale Jones mu nedal sebemenší prostor dostat e do hry. Jako další bude mít Jonesovy kvality možnost otestovat tvrďák Thiago Santos, který na první UFC turnaji v Praze v hlavním zápase večera ukončil Jana Blachowicze.

Uvidíme, jak se bude Weidmanovi v jeho novém působišti dařit, a zda se případně dokáže propracovat až k titulové šanci, čímž by napodobil jmenovaného Smitha a Santose, kteří rovněž původně působili ve střední váze a posléze dokázali získat úspěch i v polo-těžké.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *