Co hledáte?

OKTAGON14 TIPSPORT

David Kozma se už tento rok v OKTAGONu nepředstaví

David Kozma v průběhu roku 2018 stihl v rámci organizace OKTAGON MMA 5 zápasů, skrze které se propracoval až k titulu šampiona welterweight divize. Následně v bitvě se Samuelem Krištofičem titul poprvé obhájil a vyrazil do světa. Konkrétně do ruské organizace RCC, kde si připsal důležitou výhru na body. Za rok a 2 měsíce tedy stihl vyhrát neuvěřitelných 7 zápasů, takže asi nikoho nepřekvapilo, že oznámil, že si dá přes léto pauzu a další obhajobu stihne až na konci roku. Ani na to však nakonec nedojde.

Ondřej Novotný totiž na tiskové konferenci, která se odehrála hned po turnaji OKTAGON 12, prozradil, že šance, že se David do konce roku představí v OKTAGONu, se doslova blíží nule. Naopak však existuje domluva o tom, že Kozma znovu nastoupí v rámci organizace RCC. 


„David samozřejmě dostal nabídku na další turnaj,“ říká zástupce organizace RCC Wodecki


„David samozřejmě dostal nabídku na další turnaj v létě, ale i v tom mě mile překvapil, protože požádal o pozdější termín, aby se mohl dát dohromady a profesionálně se připravit, protože ne počet bojů a peníze jsou to, co on chce. Kvalita soupeře a divácky zajímavý zápas je to, čeho si všimnou skauti a manažeři silných organizací a on si to uvědomuje. Samozřejmě další soupeř bude ještě v podobné kvalitě, jako první, a pak bychom zkusili něco složitějšího, byť Shurkevich není úplně průměrný bojovník a navíc se připravuje v Omsku s Alexandrem Shlemenkem, což si myslím hovoří za vše,“ prozradil po první bitvě Martin Wodecki z organizace RCC.

David má přitom už teď jasný plán, který výhledově zahrnuje 2 zápasy, „Vypadá to, že budu zápasit 19.10. na turnaji RC v Jekatěrinburgu. Obhajoba titulu mě teda čeká až nejspíše v březnu doma v Ostravě.“


„Chci si to rozdat s Kozmičem,“ vysvětluje Mach přestup do welteru


S kým by se mohl Kozma v březnu utkat? Nabízí se Makhmud Muradov, který se chystá k přestupu do welterweight divize. Své si však budou chtít říct i Samuel Krištofič, Robo Pukač, Gábor Borároš a možná i mnozí další, kteří si do konce roku připíšou další výhry.

Úvodní foto via IG David Kozma

Tags:

Mohlo by vás zajímat

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *