Co hledáte?

OKTAGON14 TIPSPORT

Turnaj OKTAGON 12 doručil to, co slíbil

O proběhnuvším turnaji OKTAGON 12 se mluvilo, jako o akci, která nabídne nejkvalitnější MMA startovku, kterou jsme měli možnost na domácí scéně vidět. „Na papíře“ vše vypadalo velice dobře, stačí zmínit jména, jako Végh, Muradov, Silva, Klein, Uda a tak dále, ale samozřejmě ne vždy se podaří velká očekávání naplnit. Organizace OKTAGON MMA to však dokázala.

Výsledek mluví za vše. Z celkem jedenácti zápasů skončily jen 2 na body, jinak všechny ostatní byly ukončeny před limitem většinou hned v prvním kole. A že často šlo o spektakulární a mnohdy i děsivá KO, která budou v následujících týdnech a možná i měsících zdobit nejedno promo/highlight video.

Pokud bychom měli turnaj rozebrat zápas po zápase, tak by to asi vydalo na poměrně obsáhlý román, takže se zaměřme na ty momenty a výkony, které v nabitém programu nějakým způsobem vyčnívaly:

Mateusz Legierski

Legierski se v rámci organizace OKTAGON MMA poprvé představil na turnaji v Ostravě, kde v zápase s Konrádem, který vzal na poslední chvíli, mnohé překvapil, když zvítězil via TKO, čímž si vysloužil souboj s oblíbeným Ronym Paradeiserem. V duelu se šikovným dlouhánem pak potvrdil, že předchozí výhra rozhodně nebyla žádná náhoda. Naopak prokázal neuvěřitelnou tvrdost, díky níž si ve druhém kolem došel pro výhru via TKO a vylepšil si tak bilanci na 4-0 s tím, že všechny 4 zápasy ukončil před limitem.

Mateusz Legierski Ronald Paradeiser

Lajoš Klein

Kleina čekala při návratu do organizace hodně náročná zkouška. Postavil se totiž Limovi z Brazílie, který měl před turnajem na svém kontě 7 výher v řadě. Navíc se mluvilo o tom, že odmítl nabídku od UFC, aby se zúčastnil turnaje z řady Dana White´s Tuesday Night Contender Series. Klein však ukázal, proč se o něm mluví, jako o možném prvním Slovákovi v ve zmíněném UFC. Hned v prvním kole totiž poslal Limu k zemi a připsal si důležité vítězství via KO.

Willian Lima Lajoš Klein

Makhmud Muradov

Mach měl před sebou při své premiéře v organizaci podobně náročnou zkoušku, jako Klein. Čelil totiž ex-UFC zápasníkovi Udovi. Zkušenosti z turnaje UFC 202, jehož hlavním zápasem byla odveta McGregor vs Diaz 2, však nebyly borci z Brazílie nic moc platné. Makhmud jej totiž dokázal trefit svým tradičním naskočeným kolenem a poté tvrdou zadní poslat k zemi, díky čemuž si připsal už desátou výhru v řadě.

Samuel Daňko

Daňko sice prohrál se zkušenějším a favorizovanějším Ryšavým, ale rozhodně předvedl skvělý výkon. Na konci prvního a v průběhu celého druhého kola si sice nechal vítěze třetí řady reality show OKTAGON Výzva vlézt do zad, ale pak fantasticky bránil jakýkoliv pokus o uškrcení. Vždy, když už se zdálo, že to má Karol chycené, se Daňko dokázal z krizové situace dostat. Na začátku třetího kola dokonce na soupeře tvrdě nastoupil, ale byl to nakonec právě on, kdo padl k zemi. Ryšavý si tak vylepšil bilanci na 7-1, díky čemuž se o něm mluví jako o možném aspirantovi na titul.

Jan Gottvald

Paul Craig, Ion Cutelaba, Gokhan Saki nebo Johnny Walker, to jsou jména, se kterými se v rámci UFC, potažmo Conteder Series, utkal Jay Jayův soupeř Henrique da Silva. Všichni včetně Jay Jaye si uvědomovali, že jde o náročnou výzvu, která by však v případě úspěchu mohla znamenat důležitý krok v kariéře. A možná k tomuto úspěchu nechybělo mnoho. Jay Jay totiž soupeře dokázal tvrdě trefovat a ve chvíli, kdy byl stržen na zem, i vstát. Bohužel, jak už to v přestřelkách chodí, stačí jedna rána a průběh celého zápasu se kompletně otočí. To se stalo i v tomto případě, kdy Jay inkasoval úder, který ho ochromil a poté přišlo kladivo, které ho poslalo tvrdě k zemi. Navzdory prohře však Gottvaldovi patří velký respekt za to, že zápas s tak vysoko profilovaným soupeřem vzal, a ještě v něm dokázal předvést skvělý výkon.

Henrique da Silva Jay Jay Gottvald

Samuel Krištofič

Pirát do zápasu s Dinizem vstupoval s tím, že má na kontě dvě porážky v řadě. O to více byl možná hladový, což se promítlo do samotného zápasu, který skončil hned v první minutě poté, co Samuel trefil tvrdou přední, která soupeře poslala k zemi. Na dojatém Pirátovi bylo vidět, že si výhru hodně přál, a že ho těší o té více, že jí získal před domácím publikem.

Samuel Krištofič Diniz

Virgil Zwicker

A na samotný konec turnaje pak přišlo asi největší překvapení celé akce. Zwicker, který byl kvůli třem prohrám v řadě poměrně podceňovaný, totiž dokázal ukončit domácí hvězdu Attilu Végha tvrdě hned v prvním kole, čímž doslova umlčel celou halu. S odstupem se přišlo na to, že duel pravděpodobně značně ovlivnila nechtěná hlavička, kterou Attila před finální sekvencí inkasoval, ale i to se v plno-kontaktním sportu, jako je MMA, bohužel stává a nelze tomu předejít. Attila vzal porážku se ctí a uznal soupeřovy kvality.

Virgil Zwicker Attila Végh

Za zmínku pak určitě stojí i výkon Roberta Bryczeka, který udolal talentovaného Kertesze na body, Cornelie Holm, která rovněž na body porazila tvrdou Veroniku Rodovou, nebo Gábora Borároše, který se navzdory nedávnému zranění dokázal v duelu s Jankou vrátit na vítěznou vlnu. Skvělou vsuvkou byla i výzva ze strany Silvy, kterou přítomný Karlos Vémola bez mrknutí oka přijal. Obecně se dá říct, že celý turnaj nabídl skvělou podívanou, která netrpěla na „hluchá“ místa a skvěle odsýpala.

Z pohledu přítomného fanouška, který mapoval výsledky bych jen těžko hledal nějakou chybu. Organizace totiž akreditovaným osobám zařídila pracovní místa hned za mantinelem, odkud byl na celou akci skvělý výhled. Velké díky patří Erikovi za to, jak se o nás celý večer svědomitě staral a samozřejmě i celé organizaci. Rád bych tímto také poděkoval kolegům ze serveru Svet MMA v čele s Vladimírem Bilohuščinem, se kterými jsme v průběhu procházení bratislavských ulic vedli nekonečnou debatu o MMA a všem, co k němu patří.

Nezbývá nic jiného než organizaci OKTAGON MMA a všem jejím členům, jejichž práce není vždy na první pohled vidět, protože hlavními tvářemi jsou samozřejmě oba promotéři Novotný a Neruda, pogratulovat, protože znovu nabídli skvělou akci, která na domácí scéně nesnese porovnání. Rozhodně však není čas usínat na vavřínech, protože už na konci července nás čeká turnaj OKTAGON 13, který před sebou nemá snadný úkol, protože laťka je nastavena skutečně hodně vysoko.

 

Foto via OKTAGON MMA

Tags:

Mohlo by vás zajímat

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *