Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

“Cormier se do polo-těžké váhy nikdy nevrátí,” myslí si Jon Jones

Šampion polo-těžké váhy Jon Jones se v rozhovoru s Danem Hardym pro BT Sport rozpovídal o svém odvěkém rivalovi Danielu Cormierovi, se kterým se v minulosti utkal hned dvakrát, ale vzhledem k pozitivnímu dopingovému nálezu se počítá jen první zápas.

“Mluví o tom, že se vrátí do polo-těžké váhy, ale já tomu nevěřím. Bylo by pro něj totiž devastující, kdyby obětoval tak moc, aby vůbec shodil a splnil limit, a nakonec stejně prohrál. Nevěřím, že do něčeho takového bude chtít jít znovu. Případná prohra by pro mě byla taky nepříjemná, ale ne tak moc, jako pro něj. Jsem realista. Daniel Cormier je specifický atlet, nehledě na to, že každý je porazitelný. Největší šanci prohrát mám s bojovníkem, jako je Cormier, takže nevidím smysl v tom, dávat mu jakoukoliv výhodu a utkat se s ním v těžké váze,” uvědomuje si Jon Jones, že větší šanci Cormiera znovu porazit má v polo-těžké váze, do které prý DC znovu nezhubne.

“Momentálně splním limit své váhové kategorie snadno, takže na téhle úrovni nemám důvod jít do těžké váhy, kde by měl výhodu, co do váhy. Je mi jasné, že to moji fanoušci neradi uslyší, ale jsem zkrátka realista, který si uvědomuje, jaké má Daniel schopnosti,” vysvětluje Jones, proč se s Cormierem v těžké váze neutká.

Jones zároveň nabídl svůj názor na blížící se odvetu Cormier vs Miocic 2, “Věřím, že Stipe předvede lepší výkon, ale i tak podle mě vyhraje DC. Na to, jak je stavěný, je totiž až nesmyslně rychlý a navíc toho hodně vydrží. Jednou z možností, jak jej porazit, je ukončit ho, na což Stipe sílu má, ale otázkou je, zda se dokáže trefit. Podle mě DC použije svůj wrestling a letité zkušenosti, aby znovu zvítězil. Poté odejde do důchodu nebo bude pokračovat v těžké váze, ale to polo-tíhy se už nikdy nevrátí.”

O završení trilogie se samozřejmě stále spekuluje, ale oba bojovníci mají aktuálně před sebou jiné výzvy. DC se totiž utká se zmíněným Miocicem a Jonese čeká na turnaji UFC 239 bijec Thiago Santos. O duelu Cormier vs Jones 3 se tak případně začne mluvit až podle toho, jak dopadnou tyto titulové souboje.

Tags:
Předchozí článek

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *