MMA Shorties

Co hledáte?

„Na konci roku bude titul můj,“ věří Máté Kertész

OKTAGON14 OKTAGON14

„Na konci roku bude titul můj,“ věří Máté Kertész

Share

Jméno Máté Kertész se už stalo v rámci organizace OKTAGON MMA synonymem pro atraktivní výkony, které patří k tomu nejlepšímu, co můžeme na domácí scéně vidět. Vše začalo na turnaji OKTAGON 6, kde Máté tvrdě ukončil Pajtinu via KO a jasně ukázal, že se s ním ve welterweight divizi bude muset počítat. Následně sice prohrál s aktuálním šampionem Kozmou, ale předvedl tak skvělý výkon, že se často mluvilo více o něm a jeho schopnosti neustále vstávat, než o Kozmově další výhře, která nakonec vedla k titulu. Do třetice se pak Máté představil na turnaji OKTAGON 11, kde fantasticky otočil zápas s Úškrtem a připsal si důležitou výhru. Nyní má před sebou další výzvu v podobě Roberta Bryczeka.

„Tyhle velké zkoušky a výzvy jsou to, proč MMA dělám. Mým hlavním cílem je stále vyhrávat a postupně dojít až k titulu. Není přede mnou snadná cesta, ale udělám vše, co bude v mých silách,“ nevzdává se Máté vidiny titulu.

Aktuální šampion David Kozma předesílal, že si chce dát během léta pauzu, aby si odpočinul a načerpal nové síly. Obhajobu si tak předběžně naplánoval na konec roku, konkrétně na turnaj OKTAGON 15, což dává Mátému dost času na to, aby ještě nasbíral několik dalších výher, „Soustředím se na zápas, který mám před sebou a hned po něm se chci s organizací bavit o titulové šanci. Na konci roku bude titul můj. Pracuju na tom.“

Kertész však není jediný bojovník, který o titul projevil zájem. K bitvě s Kozmou by se totiž rád propracoval i Makhmud Muradov, který sice chodí střední váhu, ale prý by byl schopen zhubnout i do welterweigh divize. Sám Kozma v jednom z posledních rozhovorů mluvil o tom, že by ho zápas Kertész vs Muradov hodně zajímal. Máté se tomuto duelu očividně nebrání, „Pokud chce titul, tak se naše cesty určitě setkají. Je to bývalý XFN šampion, takže další výzva. Samozřejmě by mě tento duel zajímal, ale aktuálně se soustředím na svůj červnový zápas, který by mě měl k titulu značně posunout.“

Robert Bryczek společně s Jose Aldem

Zápas Kertész vs Bryczek slibuje hodně atraktivní podívanou, jejíž konec je velice těžké předjímat. Bryczek má totiž v tuto chvíli na svém kontě 6 výher v řadě s tím, že se mu například podařilo porazit tvrďáka Siwyho, který v minulosti pokořil Piráta. Kertész je však očividně hladový po důležité výhře, nehledě na to, že v posledním zápase ukázal, že se v těžkých situacích nehodlá vzdávat.

Lístky na turnaj OKTAGON 12 najdete zde a pokud se nemůžete dostavit přímo na místo, tak se nabízí PPV.

Tags:
Předchozí článek
Následující článek

Mohlo by vás zajímat

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *