MMA Shorties

Co hledáte?

Anderson Silva se nevzdává

OKTAGON14 OKTAGON14

Anderson Silva se nevzdává

Share

Legendární Anderson Silva byl svého času, kdy kosil jednoho soupeře za druhým, považován za téměř neporazitelného, ale pak přišly dvě nepříjemné prohry s Weidmanem, ze kterých, jak kdyby se Spider nedokázal vzpamatovat. Od té doby totiž dokázal vyhrát jen jediný zápas s Derekem Brunsonem, který však nepřinesl nijak atraktivní podívanou. Poslední zápas navíc skončil Silvovým zraněním, takže je otázkou, zda ho ještě uvidíme v oktagonu.

„Anderson Silva je skutečná legenda. Dal tomuto sportu hodně a dlouho mu vládl, ale už mu je 44 let. Hodně lidí se tedy ptá, proč ještě zápasí. Sice v posledním zápase vypadal dobře, ale stejně to skončilo zraněním. Nemyslím si, že Silvu ještě uvidíme v oktagonu. Už do něj nemusí lézt. Prostě ho dostal věk. Se vším respektem bych mu tedy doporučil, aby odešel do důchodu,“ nabídl svůj názor bývalý šampion Michael Bisping, který se Silvou změřil síly na turnaji v Londýně, kde jej porazil na body.

„Do určité hranice je bolest tvůj přítel, protože ti ukazuje, že nejsi mrtvý. Říká se, že se velké hvězdy stávají velkými terči. Možná to tak je, ale nejdůležitější je si to nepřipouštět a necítit se ublíženě. Pokud spadneš, vstaň. Pokud se zraníš, zahoj se. Nesmíš se vzdát jen proto, že jsi prohrál jednu bitvu. Chci dojít až do konce a čím víc na mě budou tlačit, tím dál půjdu. Cítím se jako starý lev obklopený hyenami, které ho chtějí sežrat, ale on bojuje do posledního dechu,“ vzkázal Anderson Silva, že asi zatím s jeho odchodem do důchodu nemáme počítat.

Silva je bezpochyby živoucí legendou a budoucím členem síně slávy UFC, protože jeho dopad na celé MMA byl obrovský, ale je otázkou, zda skutečně není na čase skončit a věnovat se rodině, která Pavouka už delší dobu přemlouvá. Na druhou stranu si asi Silva bojování stále užívá a nechce se jen tak loučit.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *