MMA Shorties

Co hledáte?

Shorties Týden 15/19

OKTAGON14 OKTAGON14

Shorties Týden 15/19

Share

Shorties Týden

Někteří náš sledujete pravidelně každý den, ale jsou i tací, kteří stihnout zhlédnout jen některé zprávy. Hlavně pro ně je slouží nová rubrika Shorties Týden, která přehledně den po dni shrne to nejdůležitější a nejzajímavější, co předchozí týden přinesl.

Shorties Týden

Karlos Vémola zhodnotil dlouho odkládanou bitvu s Princem, která byla „zkouškou“ před dalším náročným duelem, který Terminátora čeká už na začátku května

„Takticky jsem zvládnul zápas na jedničku,“ zhodnotil Vémola bitvu s Princem

 

Jose Aldo plánuje budoucnost

„Momentálně mám v plánu se na začátku května utkat s Volkanovskim, čímž mi v kontraktu s UFC zbude poslední zápas. Už teď však pomýšlím na box,“ prozradil bývalý dominantní šampion Jose Aldo.

Aldo už několikrát předesílal, že tento rok bude v MMA jeho poslední, na čemž očividně stále trvá. Od bojových sportů však neplánuje odejít úplně. Očividně by se totiž rád realizoval v boxu, o kterém už v minulosti také několikrát mluvil.

Jeremy Kimball chce do TOP 50

„Předtím, než na dobro skončím, se probojuji do TOP 50,“ předeslal Jeremy Kimball, kterému se dvakrát za sebou podařilo porazit Miloše Petráška.

Kimball je dle serveru Tapology aktuálně na 59. místě polo-těžké váhy. Do TOP 50 to tedy nemá až tak daleko. Dost by mu určitě pomohla případná výhra nad Attilou Véghem, se kterým se však v červnu neutká, tak uvidíme, kdy se vrátí do OKTAGON klece a proti komu se postaví.

Mimochodem Jiří Pocházka je v tomtéž žebříčku na krásném 35. místě s tím, že před ním už jsou většinou top zápasníci z organizací UFC nebo Bellator.

Jeremy Kimball

Conor McGregor asi bude i nadále téma číslo jedna. Tentokrát se měl pustit do drzého fanouška…

Conor McGregor si nedá pokoj? Údajně se popral v baru…

Shorties Týden

Vasil Ducár se na XFN 18 nepředstaví, čeká ho jiná bitva

Vasil Ducár byl donedávna jedním z pěti bojovníků, jejichž účast na turnaji XFN 18 potvrzovala oficiální grafika.Těmi dalšími jsou Buchinger, Kincl, Muradov a Klein.

Ducár se však nakonec na turnaji nepředstaví, protože ho 8.6. čeká souboj o titul IBO, který se odehraje v Jihoafrické republice.

Organizace XFN na svém profilu Vasilovi pogratulovala a fanouškům slíbila, že bude představena náhrada, tak uvidíme, jaké jméno nám bude odhaleno.

Vasil Ducár

BlackArt.cz

Nový díl podcastu Mic&Pound s Michalem Martínkem

Je tu nový díl Mic&Pound podcastu o českém a slovenském MMA. Tentokrát byli hosty Martina Jirmana Radim Krajl a Michal Blackbeard Martínek MMA fighter.

Probrali jsme:

🔸Turnaj Oktagon 11: 0:00 -28:47
🔸Dana White’s Tusday Night Contender Series: 28:47 – 56:23
🔸Dotazy: 56:23 – 1:02

Proč podcast

Jednodušší a rychlejší realizace než video.
Můžeš jej poslouchat kdykoliv a kdekoliv. Při cestování, práci či cvičení.

Jak poslouchat

🎧Soundcloud: https://soundcloud.com/user-650724763
🎧Spotify: https://open.spotify.com/show/048lpAhxwEtt1YoNw54GW7

Andrei Arlovski prý ani zdaleka nekončí

„Uvidíme. I ve 40 letech stále trénuji a dokonce dřu více, než ve 25 letech. Každý den, když vstávám, vím, co chci. Chci být znovu šampion,“ prozradil Arlovski.

Arlovski, jehož aktuální bilance je 27-17, v UFC bojuje od roku 2014 s tím, že jeho první profesionální zápas se datuje k 9. dubnu 1999, takže dnes Andrei slaví kulaté výročí.

I po dvaceti letech v boji však nepomýšlí nakonec a naopak by se rád propracoval zpět k titulu, což se sice nejeví, jako moc reálné, ale uvidíme, jak se bude jeho příběh dále vyvíjet.

Andrei Arlovski

Conor McGregor toho v posledních dnech a týdnech „stihl“ opravdu hodně, ale alespoň jednu kauzu si může odškrtnout

Conor McGregor má „z krku“ jednu kauzu

Viktor Pešta rozmýšlí, co dál

Viktor Pesta, který uspěl v hlavním zápase proběhnuvšího turnaje Night of Warriors 15, se ve vysílání MMA Letem Světem zmínil, že momentálně rozmýšlí, co bude dál.

Prý se s několika manažery, mezi kterými je i zástupce PFL, domluvil, že se jim po zápase ozve, což zatím ještě neudělal, ale už se na to chystá.

V PFL se mimochodem bojuje systémem ligy, v jejímž průběhu se sbírají body a vítěz nakonec získá titul a 1 000 000 dolarů, což je krásná motivace.

Momentálně tedy není vůbec jasné, zda se Viktor znovu představí v Čechách, nebo jestli vyrazí znovu do světa, kde v posledních letech pravidelně nastupoval.

Viktor Pešta

CzechFighters.cz

 Dillashaw dostal dvouletý trest

Dle aktuálních informací byl bývalý šampion bantamweight divize T.J. Dillashaw ze strany USADA potrestán suspendací v délce 2 let, takže se bude moct vrátit až v polovině ledna 2021.

Dillashaw byl prý pozitivně testován na EPO, které Wiki definuje, jako: „EPO stimuluje tvorbu červených krvinek, jeho nitrožilní podávání vede ke zvýšení fyzické výkonnosti. Proto je ve vrcholovém sportu zneužíván jako podpůrný prostředek. Jeho použití je zakázáno od roku 1989, avšak testy umožňující kontrolu jeho zneužívání jsou k dispozici teprve od roku 2000, kdy byly použity na olympijských hrách v Sydney.“

Na EPO byl v minulosti testován například Lance Armstrong.

 

Včera bylo oznámeno, že bývalý šampion bantamweight divize Dillashaw dostal dvou letý trest za porušení anti-dopingových pravidel. TJ se však rozhodně nemůže vymlouvat na piktogramy ani pikogramy. Naopak pravděpodobně pohřbil svou pověst a navíc si zahrával se zdravím

Viktor Pešta si po turnaji NoW 15 neodpustil rýpnutí na adresu Karlose Vémoly, který to samozřejmě nenechal bez odpovědi

Karlos Vémola vs Viktor Pešta?

Trenér Roufus chce souboj McGregor vs Pettis

„Hodně by se mi ten zápas líbil. Conor Anthonyho zápas komentoval a ptal se, kdo to chce, tak odpovídám, že my. Není to nějaká neúcta ke Conorovi, je to podle mě charismatický a skvělý bojovník, ale stejně jako bitva s Wonderboyem, i tohle by byl skvělý zápas. Pojďme otestovat Conorovu levačku proti Pettis-kwondu, nebo jak mu říkám já, skutečnému Ong-Bakovi,“ věří světoznámý trenér Duke Roufous v atraktivní bitvu.

Souboj Pettis vs McGregor by byl hodně zajímavý, protože oba borci jsou skvělí a kreativní postojáři, ale je otázkou, zda si takový duel Pettis „zaslouží“. Sice dokázal ukončit favorizovaného Thompsona, ale v posledních zápasech, ve kterých navíc měnil váhy, se mu dařilo jen střídavě.

Dillashaw nepodváděl jednorázově

Včera bylo oznámeno, že byl T.J. Dillashaw v souvislosti s bitvou s Cejudem pozitivně testován na EPO. USADA však prý zpětně testovala i vzorek odebraný 28.12., který byl rovněž pozitivní na EPO, což se při prvním vyhodnocení neukázalo, protože na EPO je třeba dělat speciální test.

Dillashaw tak EPO očividně užíval několikrát a možná i dlouhodobě, jak ho obvinil jeho rival Cody Garbrandt.

„Není první a rozhodně ani poslední, ale ano, je to neodpustitelné. Lidé dělají chyby. Pořád je to můj ninja,“ okomentoval situaci trenér Duane Ludwig.

TJ tak z vrcholu, kdy byl považován za jednoho z nejlepších bojovníků napříč váhami, padl na tvrdé dno, ze kterého se bude těžko dostávat zpět.

Konečné je k dispozici video, které jasně ukazuje, co se stalo mezi Conorem McGregorem a fanouškem, který přišel o mobil

Conor McGregor vs Telefon – VIDEO

Veterán B.J. Penn se nesmí přiblížit ke své bývalé přítelkyni a děti může vídat jen pod dohledem

 

„Co víc mám udělat?“ ptá se Josh Emmett

„Poté, co jsem Johnsona ukončil, jsem se radoval se svým rohem, že jsem konečně získal bonus. Čekal jsem, že je to jistota. Pak jsem ale přišel do zákulisí a zjistil, že Branch byl hodně rychle ukončen, a že si Gaethje připsal další tvrdé ukončení. Všichni od UFC mi říkali, že určitě bonus dostanu, ale pak měl můj týmový kolega hovor, že jsem nic nedostal.

Vím, že je to o štěstí a o vztazích vedení se zápasníky a jejich manažery, ale po takovém ukončení, které kdekdo považuje za prozatímní KO roku, jsem prostě věřil, že je to moje. Byla to jedna rána a hotovo,“ postěžoval si Emmett, že nedostal bonus za výkon večera.

Ten si totiž z turnaje odnesl Hermansson, za rychlé ukončení Branche v hlavním před-zápase večera a Craig, který se naopak „zachránil“ až submisí na konci zápasu.

Emmet tak v podstatě přišel o druhý bonus. První měl dostat na konci roku 2017 za ukončení Lamase, které bylo hodně podobné, jako to Johnsona = jedna bomba a konec, ale tehdy nesplnil váhový limit, takže mu bonus nemohl být připsán.

Doufejme tedy, že bude Emmett dál pokračovat ve skvělých výkonech a nakonec se zaslouženého bonusu ve formě 50 000 dolarů dočká.

 Anthony Smith odmítá snazší cesty

„Možná to bude znít drsně, ale pokud někdo sebere koule a přijde mi říct, že jsem měl v souboji s Jonesem po nelegálním koleni vzdát a připsat si snadnou výhru, tak mu řeknu, že je zasraný srab. Naopak si cením lidí, kteří poukazují na to, že jsem se mohl vzdát, ale udělal jsem správnou věc. Ani jejich podporu však nepotřebuji. Nikdy mě nikdo nemusel plácat po zádech. Nikdy jsem to nepotřeboval a ani potřebovat nebudu. Jsem motivovaný a rozhodnutý dělat správné věci,“ uvedl Smith na pravou míru.

V souboji se šampionem Jonem Jonesem se Smith dostal do situace, kdy byl trefen nelegálním kolenem a měl tak možnost „vzdát“ s tím, že je natolik otřesen, že nedokáže pokračovat, díky čemuž by se stal šampionem a Jones by si tak připsal již druhou prohru via diskvalifikaci.

To se však nestalo, protože Smith očividně nebyl tak otřesen, ani nehledal snadnou cestu, jak Jonese „porazit“, za což si zaslouží respekt. Sice tedy prohrál, ale dokázal, že má skutečně lví srdce, což bude moct potvrdit na začátku června, kdy se v hlavním zápase turnaje ve Stockholmu utká s Gustafssonem.

Conor McGregor prozradil, že do souboje s Khabibem nastupoval se zraněním, na což okamžitě ostře reagoval Khabibův manažer Ali Abdelaziz

Conor šel do souboje s Khabibem se zraněním?

Sleduj skvělé promo video, ze kterého bude mít husí kůži nejen každý fanoušek Jiří „Denisa“ Procházka

 

 Navzdory přestřelkám v minulosti se Rockhold při své premiéře v polo-těžké váze neutká s Gustafssonem, ale s Blachowiczem

Po Tomáši Kvapilovi, Jaroslavu Jartimovi a Karlosu Vémolovi se organizaci OKTAGON MMA podařilo získat dalšího bojovníka, který doposud převážně působil v konkurenčním XFN. Proč?

Proběhl další přestup z XFN do OKTAGON MMA

Podle Cormiera si Lesnar titulový souboj zaslouží

„Tenhle zápas se musí stát. Je to bývalý UFC šampion a na škole to byl skvělý wrestler. Tenhle chlap si titulový souboj zaslouží a já doufám, že ho dostane,“ myslí si Daniel Cormier.

Není divu, že si DC tento zápas přeje, protože je jasné, že by přilákal obrovský zájem fanoušků a tím samozřejmě vydělal obrovské množství peněz. Nehledě na to, že, i když to zpochybňuje, by byl Cormier v souboji jasným favoritem.

Dana White se nedávno nechal slyšet, že si DC tento zápas zaslouží, a že se jej pokusí uspořádat, tak uvidíme. Zatím se neurčitě mluví o srpnu, ale bližší informace nejsou k dispozici.

 Dana White nejdříve Conorovi přál štěstí mimo oktagon, ale nyní poměrně přesvědčivě mluví o jeho dalším zápase

„Conor McGregor bude znovu zápasit,“ říká Dana White

Adesanya o Jonesovi

„Ten zápas ve mě vyvolává zvláštní pocit. Líbí se mi. Mám rád výzvy. On je GOAT a já právě jednoho GOATa zabil, takže aktuálně lovím dalšího,“ prozradil Israel Adesanya o případném souboji s Jone Jonesem.

Adesanya, který nedávno porazil Andersona Silvu, je díky vzhledu a částečně i kreativnímu stylu mnohdy označován, jako „nový“ Jon Jones, ale on sám říká, že není druhý Jones, ale první Adesanya.

Případný zápas je samozřejmě aktuálně jen v hodně teoretické rovině, ale pokud se bude oběma i nadále dařit, tak se jej třeba někdy dočkáme.

Jon Jones odpovídá Adesanyovi a zároveň jej varuje

„Je čas si to rozdat s králem džungle,“ odpovídá Jones Adesanyovi

Sebevědomý Thiago Santos

„Utkám se s Jonesem a šokuju svět,“ prohlásil Thiago Santos stručně a jasně na poslední tiskové konferenci.

Santos se naposledy představil na turnaji v Praze, kde si po trpělivém výkonu poradil s Janem Blachowiczem, kterého ukončil ve třetím kole.

Santos po přechodu do polo-těžké váhy dokázal vyhrát 3 zápasy v řadě s tím, že je všechny ukončil před limitem, takže bude zajímavé sledovat, jak se mu povede s Jonesem.

Michal Kotalík posílá další vzkaz z výkonu trestu, ve kterém slibuje, že nehodlá prohrát, a že boj dotáhne do konce

Michal Kotalík posílá další vzkaz z výkonu trestu

Bitvy Cormier vs Lesnar se možná nedočkáme

Dana White dostal na poslední tiskové konferenci otázku na souboj Cormier vs Lesnar, na což odpověděl, že se o téhle bitvě ve skutečnosti ani nejedná.

DC se prý momentálně dává dohromady po zranění a s Lesnarem White údajně ještě ani nemluvil.

Mnohem pravděpodobnější prý je, že šanci na odvetu dostane Stipe Miocic, což by určitě většinu fanoušků potěšilo, ale uvidíme, jak se věc vyvine, protože víme, jak to s prohlášením Whitea bývá.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *