Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT
Tags: , , ,

„Měl jsem jednání s UFC,“ prozradil Makhmud Muradov

Tvůj životní příběh by se dal přirovnat k Hollywoodským trhákům. Když jsi přicházel do ČR, dokázal sis představit, že by ses dostal tak daleko, jako jsi teď?

Pracuji od 15 let, kdy můj otec naboural a stal se invalidou. Od té doby jsme společně s bráchou pracovali různě na stavbách. V Uzbekistánu je to horší se zdravotnictvím a musí se vše platit hotově. 4 roky byl táta v nemocnici, ale díky bohu že je živý. V 18 jsem se přestěhoval do Ruska, kde jsem žil v místnosti 20 metrů čtverečních a bylo nás tam 12. Zažil jsem tam -40 stupňů, bylo to opravdu těžký. Nic jsem ale nechtěl vzdávat. Zkusil sem tam pár zápasů a tam si mě všimli jedni chlápci, kteří si mě vzali jako ochranku do kasina, kde ty podmínky byly určitě o dost lepší. Tím pádem jsem se mohl daleko víc věnovat tréninku.

Makhmud Muradov

IG Makhmud Muradov

Poté, co se táta dostal z nemocnice, tak jsme prodali byt, abychom zaplatili lékařské výlohy. O to větší zadostiučinění bylo, když jsem si vydělal zápasením a mohli jsme ten byt koupit zpět. My s bráchou jsme se pak na chvíli dostali zpět do Uzbekistánu, ale pokud tam nemáte známé, tak je tam život opravdu těžký. Kamarád mi nabídl proto odjet do Prahy. Za peníze, co jsem vydělal, jsem si zaplatil jazykovou školu a žádal o vízum. Žádalo nás 22 a dostali jsme ho jenom tři lidé. V kapse jsem měl 100€ a stávalo se mi, že když jsem pracoval tady na stavbách, tak mě třeba vůbec nevypláceli. Ale nevzdával jsem se a dneska jsem šampion jedné z nejlepších organizací v Čechách a na Slovensku. A to je jenom začátek. Ale nejsem žádná hvězda, jsem pořád ten obyčejný Mach, který přijel si splnit sen do Český republiky.

Makhmud Muradov Floyd Mayweather

IG makhmud_muradov

Jak jsi se vlastně dostal k Floydovi Mayweatherovi?

K Floydovi jsem se dostal omylem. Miloš Veselý mě pozval na gala-večer a byl jsem s ním ve VIP a nějak se s ním seznámil. Jeho ochranka chtěla vidět nějaký můj zápas, tak jsem ho ukázal a Floyd řekl “na co to koukáte”, líbilo se mu to a pozval mě nejdříve do Ruska a poté do Ameriky. Myslím si, že jsme si navzájem sedli. Furt mi říká, ať trénuju a zůstanu tam, dokonce mě sponzoruje. S ním by tam byl krásný život, ale já jsem sportovec který chce něco sám dokázat

Co říkáš na přechod Karlose Vémoly do konkurenční organizace ?

Karlos je můj kamarád a sparring partner. Udělal to, co je podle něho nejlepší a já to respektuji. Snad se mu bude dařit stejně skvěle, jako v XFN.

Makhmud Muradov

IG makhmud_muradov

Kde se vidíš za dva roky?

To říct neumím. Mám za sebou skvělý rok a věřím, že rok 2019 bude ještě lepší. Hlavně ať mi drží zdraví a za dva roky sami uvidíte, kde budu.

Pokud by ses dostal do zahraniční organizace, uvidíme u tebe i českou vlajku?

V UFC určitě uvidíte českou i uzbeckou vlajku. Chci být první Uzbek, co se tam dostane a chci tam něco vybudovat. Jsem Uzbetský Čech, jak mi tady říkají, a i když mi Floyd nabízí bydlet v Americe, já chci žít v Praze. Je můj domov.

Makhmud Muradov

IG makhmud_muradov

Měl jsi nějaká jednání s UFC? Ať už co se týče Prahy nebo Petrohradu, kde se turnaj uskuteční v dubnu?

Měl jsem jednání s UFC, dokonce po vypadnutí jednoho zápasníka mi nabídli zápas v 77, s tím že rovnou smlouvu na 4 zápasy. Ale nejsem člověk, co se někam vrhne jen aby si řekl, byl jsem v UFC. Je to můj sen, ale chci tam být úspěšný a měl jsem pouze 27 dní na přípravu a to jsem nechtěl. Představit se českým fanouškům bez přípravy bych nikdy neudělal! Ale nebojte, můj čas přijde a věřím že ještě letos. Nechci říkat jo, teď tam budu, protože nejsem člověk, co něco řekne a nebude to tak, ale věřím, že maximálně 3 zápasy mě od toho dělí.

Děkuju ti za rozhovor, máš nějaký vzkaz fanouškům MMA Shorties?

Chtěl bych první poděkovat všem sponzorům, co při mě stojí, kamarádům a hlavně fanouškům. Vidíme se 16.3 a potom v dubnu. Na oba zápasy budu 100% připravený a přijďte podpořit nejenom mě, ale celou elitu československého MMA!

 

Autor: Michal Čech

Tags:

Mohlo by vás zajímat

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *