Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

“Nebereme to jen jako turnaj v srdci Evropy, ale turnaj v ČR,” říká David Shaw z vedení UFC

Na dnešním uzavřeném dni s novináři se objevil i UFC více-prezident pro zahraniční obsah David Shaw, který přítomným novinářům prozradil, že nejprestižnější organizace bojových sportů na světě nebere blížící se turnaj “jen” jako akci v srdci Evropy, ale jako akci v ČR, která je prý, jako trh, hodně zajímavá.

UFC Prague

Samozřejmě padly i dotazy na to, proč na kartě není více domácích zástupců, na což Shaw odpověděl v tom smyslu, že se match-makeři snažili vytvořit pestrou kartu, která by byla zajímavá pro celou Evropu i zbytek světa. Match-makeři, kteří prý mají hodně sofistikovaný systém, jak karty tvoří, údajně mapovali CZ/SK scénu, ale konkrétní jména Shaw bohužel neprozradil. Pořád tak platí, že oficiálně dostali nabídku jen Jiří Procházka, který jí odmítl kvůli závazkům vůči RIZIN, a David Dvořák, který odmítl kvůli tomu, že by musel jít do vyšší váhové kategorie, což momentálně nemá v plánu.

David Shaw UFC Prague

Shaw dále prozradil, že co se týče dalších plánů a investic, tak se UFC hodlá hodně zaměřit na Rusko a Čínu, kde momentálně vyrostlo nové tréninkové středisko. Hodně zajímavý trh je prý i Afrika, kam UFC ještě nezavítalo, takže je reálné, že se v blízké budoucnosti dočkáme nějaké africké akce.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *