Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Kdo je soupeřka Lucie Pudilové Liz Carmouche?

Kdo je Liz Carmouche?

Liz Carmouche je čtyřiatřicetiletá majitelka černého pásu v BJJ, která se narodila v USA ve státu Louisiana, vyrůstala v japonské Okinawě a nyní žije v kalifornském San Diegu. Liz má na svém kontě celkem 18 zápasů s tím, že celkem 8 proběhlo v rámci nejprestižnější MMA organizace UFC. Před vstupem do UFC Liz bojovala v předních světových organizacích, jako je Invicta FC nebo třeba Strikeforce. Mezi lety 2004 a 2009, tedy před zahájením profesionální kariéry, navíc sloužila u námořnictva, takže o jejích kvalitách a tvrdosti nemůže být vůbec pochyb.

Celková bilance Carmouche je 12-6, kdy hned 8 zápasů dokázala ukončit před limitem via KO nebo submise. S kým, vším Carmouche během své relativně bohaté kariéry bojovala?

Valentina Shevchenko

S aktuální šampionkou flyweight divize Valentinou Shevchenko se Carmouche utkala v roce 2010 na turnaji C3 Fights – Red River Rivalry, kde vyhrála via TKO poté, co se Valentina po druhém kole vzdala.

Ronda Rousey

V hlavním zápase večera turnaje UFC 157, se Carmouche pokusila porazit dominantní šampionku Rondu Rousey. V jednom okamžiku se jí dokonce podařilo dostat Rondě do zad a nasadit rear naked choke, ze kterého se však Rousey dostala a na konci prvního kola utáhla klasický armbar.

Jessica Andrade

Jessicu Andrade, která svého času bojovala s Joannou Jedrzejczyk o titul šampionky strawweight divize, ke kterému má díky dominantním výhrám znovu směle nakročeno, Carmouche dokázala v polovině roku 2013 ukončit, když jí ve druhém kole zasypala tvrdými údery a následně i ostrými lokty.

Miesha Tate

Na Mieshu Tate, která se později stala šampionkou bantamweight divize, Carmouche narazila v dubnu roku 2014, kdy jí na turnaji UFC on Fox 11 bohužel podlehla na body.

S ohledem na to, s jakými se Carmouche utkala bojovnicemi, není pochyb o tom, že je to zdaleka nejzvučnější jméno, se kterým se kdy Lucka utkala. Carmouche je fanouškům ve světě dobře známá, což by Lucce v případě výhry mohlo hodně pomoct. Liz je navíc momentálně #6 flyweight divize, takže se dá předpokládat, že výhra by Lucku katapultovala do první desítky této váhové kategorie.

Nebudeme však předbíhat, protože Lucku ještě čeká dlouhá a náročná cesta, na jejímž konci bude zápas na pražském UFC turnaji, na který se už teď všichni těší, o čemž svědčí i fakt, že hala byla téměř vyprodaná za pouhé 3 dny.

Tags:
Následující článek

Mohlo by vás zajímat

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *