Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

“Stojím si za tím, co jsem napsal. Odveta dává největší smysl,” říká Miloš Petrášek – ROZHOVOR

Ahoj Miloši, asi nemá cenu se vracet k průběhu posledního zápasu, protože k tomu už bylo řečeno hodně. Můžeš mi však prozradit, jak prohru s odstupem času vnímáš? Pořád tě hodně mrzí nebo z ní nyní spíš čerpáš motivaci do dalšího tréninku?

Ahoj, nevracím se k tomu. Prohrál jsem, nebyl jsem ten večer bohužel tím lepším zápasníkem. Mrzí mě to, ale už to nevrátím, takže nemá cenu se trápit.

Nezalitoval jsi po turnaji, že jsi zápas vzal i přesto, že Kimball poměrně výrazně nenavážil, nebo si myslíš, že to nehrálo až takovou roli?

Když řeknu, že to hrálo roli, tak mě všichni pomluví, že se vymlouvám, protože jsem prohrál. Nelitoval jsem toho a nelituji, protože to není rozhodnutí jen na mně. Možná jen lituji toho, že jsem na tom mohl vyvařit víc.

Hned po bitvě jsi prohlásil, že jiný zápas než odvetu nevezmeš. V tuto chvíli máme potvrzeno, že se představíš na turnaji Oktagon 11. Máme to tedy chápat tak, že se skutečně pracuje na odvetě, nebo jsi své rozhodnutí přeci jen přehodnotil a vezmeš i jiného soupeře?

Stojím si za tím, co jsem napsal. Nepotřebuji si honit triko na soupeřích, které dokážu porazit, aby mi ho znovu přivezli a já dostal zase na prdel. Tohle dává největší smysl.

Nejvíce se teď na naší MMA scéně asi řeší příjezd UFC do Prahy. Jak tuhle událost vnímáš ty, jako bojovník? Koupil jsi třeba lístky?

To je paráda, není co víc dodat. Bude to do budoucna šance pro domácí zápasníky se do UFC dostat. Když se jim povede tahle akce, tak určitě přijedou i příští rok a tím by se na tu kartu mohli postupně dostávat i Českoslovenští zápasníci, když se to u nás stane tradicí.

Je někdo, ať už z domácí nebo zahraniční scény, koho bys chtěl na akci vidět?

Určitě by se mi tam líbila karta, která by nebyla postavená jen z Rusko-dagestánských zápasníků, i když je považuji za nejlepší na světě. Líbil by se mi tam zápas Rakič vs Procházka. Přál bych to všem klukům a dívkám z CZ/SK scény, pro které je to sen.

 

Michal Martínek v našem nedávnem rozhovoru (najdete zde) prozradil, že jste v minulosti určitou nabídku od UFC dostali. Sice nakonec nevyšla, ale určitě potěšila. Je UFC tvou vysněnou metou, nebo máš “v hledáčku” i jiné světové organizace?

Je to takový druh snu, který má asi každý zápasník. Není to tak, že bych doma brečel do polštáře, že se na tu kartu teď do O2 arény nepodívám v “pracovním”. Vím, že na tuhle organizaci teď momentálně nemám, ale je mi 25 let a ještě mám čas to změnit.

Před turnajem Oktagon 10 jsi byl ve švédském Allstars Traning Center, kde jsi měl možnost trénovat s takovými hvězdami, jako je Ilir Latifi nebo Jimi Manuwa. Plánuješ před dalším zápasem zase zahraniční kemp nebo budeš trénovat čistě v domácím Reinders MMA?

Ještě jsem si to úplně nenaplánoval, ale určitě chci jet do Polska a Allstars se bude odvíjet podle toho, kolik seženu peněz na přípravu.

 

Předtím, než se Pirát rozhodl přestoupit do welterweight divize, se dlouho řešil váš titulový zápas o šampiona střední váhy. Řešil jsi s Ondrou Novotným nebo s Palem Nerudou, zda ti v roce 2019 najdou jiného soupeře, nebo teď titul šampiona střední váhy není ve hře?

Vůbec ne. Mě střední váha zajímala spíše jen kvůli tomu zápasu. Věděl jsem, že by to lidi zajímalo a proto jsem o to stál. Každopádně teď je to úplně passé.

Jeden tréninkový kemp a zápas máš za sebou a další poměrně blízko před sebou. Plánuješ teď třeba s přítelkyní, která tě hodně podporuje, nějakou dovolenou, nebo bude muset volno počkat až po Ostravě?

Uvidíme, jestli někam vyrazíme. Určitě bychom s paní někam chtěli, ale před Vánocemi se nám nikam nechce, protože oba milujeme Vánoce a celou tu atmosféru a nechceme o ni přijít. A v lednu už bych se zase chtěl soustředit na zápas.

Máš na závěr nějaký vzkaz pro fanoušky nebo čtenáře MMA Shorties?

Asi jen užijte si Vánoce a každému do dalšího roku přeju jen to nejlepší, ať si každý splní své sny a má spokojený život.

Miloše můžete sledovat na IG nebo na FB. Rovněž sledujte gym Reinders MMA, kde Miloš trénuje.

Tags:
Předchozí článek
Následující článek

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *