Ikonický uvaděč Buffer velebí Procházku, ale i další české bojovníky a obecně Čechy

Bruce Buffer Jiří Procházka

Organizace UFC dlouhodobě sdružuje ty nejlepší z nejlepších, mezi kterými vystupují naprosté fenomény, mezi které rozhodně patří i náš Jiří Procházka. V lize mistrů má totiž na kontě „jen“ tři zápasy (Oezdemir, Reyes a Teixeira), ale i skrze menší počet soubojů se dokázal dokonale vrýt do povědomí komunity, která ho miluje a těší se na každý jeho další duel. BJP má totiž naprosto osobitý styl, díky kterému pravidelně doručuje extrémně atraktivní zápasy, které často končí hodně tvrdým ukončením. To si uvědomuje i ikonický uvaděč Bruce Buffer, který už se evidentně nemůže dočkat toho, až bude českého samuraje znovu vyhlašovat.

David Kozma prozradil, s kým měl bojovat na turnaji UFC Praha

„Jiří je opravdu zvíře. Je to úžasný bojovník. Má za sebou hodně vážné zranění, v souvislosti s nímž uvolnil titul, za což si ho nesmírně vážím. Když se nad tím zamyslíte, tak to musíte jedině ocenit. Prokázal tím divizi velkou službu a ukázal, jak moc své kolegy respektuje. Věřím, že se vrátí v plné síle. Zrovna nedávno jsem se s ním potkal. Vypadal skvěle a říkal, že se cítí dobře. Po takovém zranění je nesmírně složité se vrátit. Je třeba to na 100 % zahojit. Nemohu se dočkat, až ho budu znovu vyhlašovat. Chci však, aby byl skutečně 100%,“ rozpovídal se Bruce Buffer pro našeho zahraničního reportéra Marcela.

Buffer si však necení „jen“ Jiřího Procházky, ale i dalších českých bojovníků a dokonce i fanoušků. „O České republice mohu říct to, že je to domov hodně tvrdých a houževnatých lidí. Vaši bojovníci jsou opravdu nesmírně tvrdí. Však se jen stačí podívat na to, jací bojovníci z ČR se do UFC dostávají. Mám je obzvlášť rád kvůli tomu, že vyslovování jejich jmen je hodně složité. Čím je jméno složitější, tím je to pro mě větší sranda. Jen ať přicházejí i další bojovnici. Čím více jich bude, tím lépe.“

Bruce Buffer si tedy evidentně svou návštěvu v Praze užil, protože měl šanci poznat české obyvatelstvo, které na něj udělalo velký dojem.

Doufejme tedy, že bude časem v lize mistrů více a více našich zástupců, kteří pak Bufferovi při vyhlašování pořádně zatopí.
  

V hodně podobném duchu o Jiřím mluvil i známý komentátor Jon Anik

„Jiří Procházka je opravdový originál a unikát. Na seznamu UFC bojovníků prostě nenajdete nikoho, kdo by se mu podobal. Má skvělý postojový styl, ale je to všestranný borec. Jde mu všechno a fanoušci ho za to milují. Jejich přízeň i získal opravdu hodně rychle. Nikdy navíc nepřišel o svůj titul, takže věřím, že je v zájmu organizace, aby se uspořádal duel Hill vs Procházka, až bude Jiří v pořádku,“ rozpovídal se Jon Anik v rozhovoru s naším zahraničním zpravodajem Marcelem.

Právě se soubojem Hill vs Procházka se všeobecně počítá, jen se zatím neví, kdy na něj dojde, protože vše záleží na tom, jak se bude operované rameno hojit. „Bude to hodně těsný zápas. Líbí se mi, že Hill si uvědomuje, jak je Jiří kvalitní a právě proto s ním chce mít první obhajobu. Řekl bych, že Jiří je přeci jen o něco víc všestrannější. Rozhodně však nemůžete Hilla podceňovat. Říká se, že jste o 20-30 % lepší už jen díky tomu, že jste šampionem, protože si víc věříte. Podle mě ze sebe bude muset Jiří vydat to nejlepší, aby se toho titulu chopil. Doufám však, že ten zápas bude.“

Anik se také vrátil k souboji Teixeira vs Procházka, ve kterém BJP získal titul, „Byl to jeden z nejlepších zápasů, které jsem kdy komentoval. Jasně, někteří lidé mohou namítat, že to nebyl ten nejtechničtější výkon, ale já si navždy budu pamatovat UFC 275 v Singapuru. Byl to jeden z nejpůsobivějších individuálních výkonů a jeden z nejlepších zápasů vůbec. 
 

Jiří o možném souboji s Hillem

„Hill má hodně věcí, ve kterých je hodně silných a které jsou jeho silnou stránkou, ale také má hodně věcí, ve kterých je slabý a jsou jeho slabou stránkou. Samozřejmě se zaměřuji na všechny jeho aspekty. Hodně sledujeme jeho automatismy, které dělá, aniž by si to plně uvědomoval.

On o mně hodně mluví. Obecně je dost ukecaný. Myslí si, že ví, jak na mě. Věří, že zná klíč k tomu, jak mě porazit, ale… Nechci o tom moc mluvit, ale já mám dobrou představu o tom, co si o mně myslí. Háček je však v tom, že já se neustále měním. Zápas od zápasu jsem jiný. Měním tělo i mysl a prostě všechno kolem sebe. Zápas od zápasu se snažím vyvíjet a zlepšovat. To je vše. Právě proto jsem byl šampion a proto budu šampion znovu,“ rozpovídal se Jiří Procházka pro Low Kick MMA.
Jiří Procházka má hodně neortodoxní styl, na který se velice těžko připravuje, ale je pravda, že se zápas od zápasu, hlavně v rámci UFC, dost mění. Však si stačí vzpomenout, jaký pokrok BJP udělal mezi souboji s Oezdemirem a Reyesem. Jiří více zapracoval na obraně a naopak ještě přidal v útoku, díky čemuž nakonec slavil úspěch.

Bitva s Gloverem mu sice podle jeho slov úplně nevyšla, ale i přesto Jiří dokázal, jak houževnatý borec to je. Navzdory několika krizím se nevzdal a naopak do poslední chvíle věřil ve výhru, kterou také získal.

Nyní tedy jen musíme počkat na případné datum, které vypadá někdy na srpen nebo září. Rameno se sice prý dobře hojí, ale samozřejmě bude ještě potřebovat nějaký čas. Zhruba do 2 měsíců by prý Jiří mohl být v plné přípravě, kdy pak bude ještě potřebovat nějaký čas na kemp, takže září se jeví jako poměrně reálný termín.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *