IAF Reality show: „Je čas se vrátit do středověku“. Díl zakončil 45minutový boj

IAF

Pokud máte rádi zápasení a pořádnou akci v podání moderních gladiátorů, museli jste si ve čtvrtém díle reality show I Am Fighter (IAF) přijít na své. Jestliže úvodní tři díly byli o představení účastníků, poslední byl především o zápasení. A také vypadávání…

Patrik Kincl líčí, v čem bude odveta s rivalem Vémolou jiná než první bitva

Proslulý středověký zámek Dětenice, kam rozhodně doporučujeme minimálně víkendový výlet, se proměnil na pár dní na hlavní stanoviště party bojovníků a bojovnic naší reality show.

První ostré fighty si nenechal vedle „mámy“ Petra Ondruše ujít ani jeho parťák z poroty Ondřej Hutník. Chyběl naopak boss bílého týmu – David Zoula. Důvod? Jak řekl průvodce dílem, kvůli střevním problémům turnaj doslova pros*al.

Problémy ale měl i do té doby poctivý veterán Martin Kačer. Pro grapplingový zámecký turnaj byly stanovené limity 65 (ženy) a 75 kg s tolerancí ještě dalších pět kilogramů. Nejstarší z účastníků ale navážil kilogramů 85. A večer tak přišel zasloužený trest, o tom ale až později.

Problémy s vahou měl také Jakub Krtil, ten se ale po převážení do limitu vešel. Což se nakonec ukázalo pro celý průběh jako velmi důležité. „Určitě budu taktizovat, protože chci ve finále dva své zápasníky,“ prozradil už předem člen černého týmu Petr Beran.

A jak řekl, tak také učinil. Díky remízám ve vzájemných zápasech jeho svěřenců a výhrám nad rivaly se skutečně do finále dostali nakonec všichni čtyři jeho bojovníci, ze kterých vybral dvojici Matěj Valoušek – Jakub Krtil. 

Holka z Ulice

Tyto souboje se už odehrály bez vyřazených. Nezkušená (a také jasně nejlehčí) účastníce show Lucie Dreveňáková prohrála všechny souboje včetně toho posledního, rozhodujícího s Anet Vechtovou (Závodovou).

„Byla jsem na to sice psychicky připravená, ale stejně je to těžké… Když s někým trávíš více času, tak si na ně zvykneš, nebyla to tak krátká doba, bude mi to tady chyběl. Každopádně reality show mi dala motivaci, zkušenost, nesedět doma, ale být něčím,“ řekla na rozloučenou teprve 19letá „holka ulice“, jejíž medailonek následně odhalil hodně složité dětství. „Ukázala, že se bez tréninku může rovnat s poměrně kvalitními a daleko silnějšími holkami,“ ocenil ji také Ondruš.

Další vyřazený

Smutný byl nakonec i Radek Štádler. „Hubená svině“ totiž v souboji o všechno hodně rychle prohrála s týmovým parťákem Tomášem Holečkem, který se na tento duel šetřil poté, co si nechal v ostré bitvě s Matějem Valouškem málem vykloubit ruku, než by odklepal.

„Mě se normálně chce brečet,“ zakončil své působení v reality show Radek, kterého během vyprávění přišel obejmout přemožitel Holeček a do ucha mu zašeptal: „Zlepšit se, stejně jako já a pak se potkáme proti sobě v UFC kámo.“

Na finálový duel žen nakonec nedošlo, Natálie Trikalová se také v jednom z vyřazovacích zápasů zranila a tak bez boje přepustila vítězství a možnou výhodu pro další díl Tereze Garbaczewské. A zatímco ona sama mluvila o tom, že nelituje, protože stejně žádné výhody nepotřebuje, „Máma“ Ondruš příliš spokojená nebyla: „Tohle byla přesně ta situace, kdy čekáš, že ti účastník ukáže toho fightera v sobě…“

To, co jednomu z porotců chybělo u mladé pušky z MMA Brothers Gymu, předvedli věrou vrchovatou mužští finalisté. Ani 45 minut souboje, ani postupně možnost útočit na soupeře ze zad, nerozhodlo a tak skončil souboj Valouška s Krtilem remízou.

Jo, a abychom nezapomněli. Kačer dostal hned dva tresty – nejprve musel potupně vyměnit tým, takže nově patří do party Davida Zouly, následně skončil při večeři v žaláři. I když… s ohledem, že se hodovalo hlavně maso a on je vegetarián, asi to zas takový trest nebyl.

A ještě jedna novinka… Do Zoulova týmu se zařadil poslední přemožitel Filipa Grznára – „černý panter“ Frederico Komuenha, který ale ještě v dubnu zápasil ve váze do 93 kg. Pátý díl bude rozhodně hodně zajímavý. Shlédnout ho budete moct už v pondělí 10. října od 21:30 hodin opět na O2 TV Sport.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *