IAF 6: Zoula se s Beranem neutká. A Horský vzkazuje Hoškovi: Zbiju tě

IAF

Galavečer IAF 6, který se uskuteční v sobotu 5. listopadu na Královce, se blíží a fanoušci se mají nač těšit. A nic na tom nemění fakt, že bohužel opětovně nedojde na očekávanou profesionální odvetu mezi Davidem Zoulou a Petrem Beranem. Menu je ale i tak nadmíru lákavé.

Alex Cverna vysvětluje, proč přišel do klece a řekl si o souboj s Bendou

Začněme pěkně od začátku. Petr Beran i David Zoula se coby kapitáni zapojili do Reality show IAF, kdy se zatím o něco více daří Beranovi, jehož obě dívky – Tereza Garbaczewská a Natálie Trikalová se probojovaly do finále, které bude součástí právě IAF 6.

Stejně jako pyramida chlapů, kdy semifinálové dvojice utvořili ve váze do 70,3 kg Tomáš Holeček s Jakubem Krtilem a Matěj Valoušek s Pepou Stráníkem.

Na střet jejich lídrů – tedy Berana se Zoulou – ale nakonec nedojde

Posudky ukazují na to, že má Petr dlouhodobě něco s tlakem, takže není schopen se připravovat na podobně náročný duel, jakým debut mezi profesionály, a navíc proti Davidovi, pochopitelně je. Já jsem zdravotní zprávu Petra neviděl, ale na rozdíl od jiných mu věřím. Nemám důvod mu nevěřit, byť si myslím, že Petr to vše kolem jejich plánované odvety trošku podcenil a když si dal po prvním duelu (v dubnu na IAF 4) trošku pauzu, tak už zpět do toho vlaku prostě nenaskočil, i s ohledem na jeho zdravotní stav,“ komentuje zrušení tohoto taháku promotér IAF Petr „Píno“ Ondruš.

Toho mrzí zrušení tohoto souboje z mnoha různých důvodů, zvláště, když oba talenty si se sebou nesou nyní už vlastně několikaletou rivalitu. „Byl to takový můj sen jim dát debutový profesionální zápas, navíc to bylo naplánováno i tak, že jejich duel završí naší reality show. Nevyšlo to, nedá se nic dělat, pořád toho máme dost co nabídnut,“ přidává.

Zajímavá jména

Již avizovaný David „Sparťan“ Hošek se utká s Martinem „Prsíčko“ Horským, který měl přitom původně poměřit síly s Tomášem Peleškou. Jejich střet ani napodruhé ale nevyjde. „Tomášovi se opětovně obnovilo staré zranění, je to hodně podobné jako příběh Zoula vs. Beran. Každopádně ‘Prsíčko’ po nás chtěl zápas, na což jsem mu říkal, že v té váze máme volného jen Davida Hoška. Jeho odpověď byla: ‘Sem s ním, mě to nevadí, já ho zbiju’,“ vysvětluje Ondruš, jak nakonec došlo k dohodě atraktivní bitvy ve váze do 88 kg.

„Martin si věří, začal trénovat v jiném gymu, chodí do Valetuda Znojmo k Rudovi Křížovi, který s ním také přijede, takže jsem vážně hodně zvědavý, co předvede,“ přidal.

Také na IAF 6 budou k vidění postojové duely K-1 v malých rukavicích. Mimo jiné se v jednom z nich představí velezkušený „Rocky“ Vladimír Říha, kterého prověří Tomáš Drábik. Oba se už jednou potkali a v Lucerně před třemi lety slavil šikovný a tvrdý slovenský ranař. Říha, který se před třemi týdny vrátil remízo s Patrikem Fialou do klasického boxerského ringu, ale mocně touží po odvetě. A rozhodně je v daleko lepším rozpoložení než před prvním vzájemným setkáním.

Odveta čeká i na Kláru Strnadovou, která si dá po půl roce znovu dostaveníčko s Ermirou Rexhmatiovou. Ta tak dostává to, co chtěla. „Klára ji posledně – jak já říkám – rozkopla obličej, s čímž se Albánka nedokázala smířit, takže dostává druhou šanci,“ komentuje další atraktivní postojářský duel Ondruš.

Představí se i Frederico Komuenha, kterému sice nevyšla účast v naší reality show, ale ruka už je zdravá, příprava jede a přemožitele Filipa Grznára otestuje ve váze do 84 kilogramů moravský ranař Miroslav Horník. Ten věří, že skrze „Černého Pantera“ se dostane právě ke kontroverznímu zápasníkovi a kulturistovi.

Cesta k titulu IAF

Na cestě k první titulové bitvě IAF se postaví Ukrajinci Jevgeniji Orlovovi nepříjemný postojář Martin Děděk. „Orlov se sice zlepšuje, ale všichni víme, že ten jeho dvojitý kryt a postoj nejsou nejlepší. Je to pro něj další těžká zkouška, pokud přežije první dvě minuty, tak by to měl zvládnout a už možná příště se postavit do zápasu o náš titul. Ale nejdříve musí zvládnout Dědka na Královce,“ varuje Ondruš před přehlížením nejbližšího soupeře Orlova.

Ani to ještě není vše, v akci budou třeba Roman Klein či Oleg Serdjuk, kteří se svými soupeři utkají dle pravidel amatérského MMA. Prvně jmenovaného čeká Vladimír Tarasjkuk, druhého pak Marek Vasilev. Postojové duely v malých rukavicích absolvují Michal „Palec“ Reissinger proti Jindřichu Krajčovi a vítěz posledního Streetfightera v těžké váze Daniel Novotný, kterému se postaví Pavel Lamacký.

„Myslím, že to bude opravdu nabušená karta pro náš první galavečer na Královce. Dáváme další šanci Kleinovi, bývalému boxerovi, který prošel naší reality show, ale vypadl hned jako první. Dostává ale druhou šanci, což je přesně to, co neustále opakujeme, že nad nikým nelámeme hůl, chceme vidět, jak se od doby vyřazení ze show posunul. No a další zápasy… Reissinger je zkušenost sama, Novotný to na Streetfighterovi sekal do minuty. Na jeho nástupy se těší myslím každý. Teda kromě jeho soupeře,“ dodává Ondruš.

Tak, co – už máte lístek? Pokud ne, vstupenky jsou k zakoupení v síti Ticketportal, vše aktuální pak najdete na našich sociálních sítích – Instagramu, Facebooku a Youtube kanále.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *