I AM FIGHTER vyráží na AFRICA MMA OPEN

I AM Fighter

I AM FIGHTER vyráží na AFRICA MMA OPEN

Už v sobotu 15. května se uskuteční v kamerunské metropoli Youandé galavečer Africa MMA Open Championship, jehož patronem je král těžké váhy UFC a místní rodák Francis Ngannou. Na tento turnaj, vyrážejí hned čtyři zástupci z České republiky.

https://www.mmashorties.cz/index.php/2021/05/08/skvele-video-po-zapasove-pocity-a-momenty-reyese-a-prochazky/

Čtyřiatřicetiletý „Predátor“ sice začal svoji mistrovskou cestu až v Paříži a momentálně žije v Las Vegas, na své kořeny ale nikdy nezapomněl. Do vlasti se vracel pravidelně celou dobu, naposledy mu pak místní připravili uvítání hodné krále. To, když přivezl pás šampiona UFC v těžké váze po triumfu nad Američanem Stipem Miocicem.

Krom výletu ale podpořil svoji zápasnickou akademii galavečerem Africa MMA Open Champioship. Ta bude mít jak tradičně amatérskou část, tak také profesionální.

Vítěz reality show I AM Fighter zabojuje o titul!

A právě do ní zasáhne i tuzemský čtyřlístek. V amatérské části se představí Kazach Sungat Khairzhan z českobudějovického Gladiators Gymu (trenér Michal Novák). V profesionální pak následující trojice: neporažená Martina Jindrová se postaví domácí Victoire Balemakenové, Tereza Dvořáková nastoupí proti Alici Ngomové a v hlavním souboji o mezinárodní pás vyzve Rengoua Mefireho Simpliceho jejich krajan Pavel Prachař.

„Jsem v přípravě vlastně od června, kdy čekám na nějaký zápas, takže se těším. Sice o duelu vím zhruba týden, takže tomu chybí ten vystupňovaný závěr, navíc jsem musel podstoupit očkování proti žluté zimnici, které na sobě cítím, ale to nevadí. Jsem na podobné ztížené podmínky zvyklý,“ hlásí před pondělním odletem sedmadvacetiletý zápasník z brněnského Jetsaam Gymu. Ano, z toho, kde se připravuje také domácí MMA jednička Jirka Procházka.

Možná právě i díky zmíněnému čekání, nezaváhal ani na vteřinu, když mu promotér I Am Fighter Petr „Píno“ Ondruš duel nabídl. „Konzultoval jsem to se svým koučem Martinem Karaivanovem na dálku. Vlastně jsme se nestihli ani potkat, protože cestoval s Jirkou z Las Vegas. Ale beru to jako velkou šanci, chci přivézt domů výhru a pás. Celkově se tam opravdu hodně těším,“ dodává bijec, kterého čeká souboj vypsaný ve střední váze do 84 kg. Do té mu aktuální chybí kilogramů osm.

I AM Fighter

Na Africa MMA Open se představí i dvě ženy

Právě Ondruš jej do Kamerunu doprovodí ještě pomocný trenér Ondřej Spálovský a také Pavel „Hakim“ Majer, který bude dozorovat především na „svoji“ Terezu Dvořákovou. Ta opětovně dokazuje, jak „multifunkční“ bojovnicí je. V polovině dubna odboxovala parádních šest kol (byť prohraných) s bývalou boxerskou mistryní Evropy Ninou Meinkeovou, nyní opět přesedlá na MMA.

S ohledem na skutečnost, že je čtyřiadvacetiletá Češka také výbornou kick a thai boxerkou, neměl by to pro ni být problém. Spíše naopak, právě v kleci může využít všech svých dovedností z postojových disciplín.

Totéž platí i pro dosud neporaženou MMA bojovnici Martinu Jindrovou, která se připravuje v TKBC/RPG Praha pod vedením právě Ondruše. A která poslední měsíc a půl strávila v elitním chorvatském ATT Záhřeb. „Je připravená, těšíme se,“ hlásí Ondruš, který spolu se svým týmem už chystá na přelom června a července kvůli koronaviru opakovaně odložený Best of Streetfighter.

Nejdříve ale mise na černém kontinentu před zraky obávaného „Predátora“ a proti jeho chráněncům. Jak bude úspěšná?

Via: I AM FIGHTER

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *