I Am Fighter přináší titulové duely a návrat „Cverminátora“!

I Am Fighter, Cverna
Tisková zpráva IAF: Přípravy na nejbližší galavečery organizace I Am Fighter (IAF) jsou v plném proudu, a proto je na místě přidat žhavé novinky. „Fanoušci se mají opravdu nač těšit,“ usmívá se promotér Petr „Píno“ Ondruš. 6. května v Říčanech IAF 7, o měsíc později 9. června v Sokolově. To jsou nejbližší dva eventy IAF. Na obou dojde na titulové bitvy. Ani to ale nejsou jediná lákadla…

Klobouk dolů! Kontroverzní Strickland se v „kauze“ Vlk vs BJP zastal Procházky

V Říčanech, kam už nyní můžete zakupovat lístky, se totiž představí vedle domácích nadějí třeba i hvězdný David Hošek. Bývalý špičkový český boxer, se po půl roce opět představí na galavečeru IAF. Opět po předchozí nepříjemné porážce, tentokrát na prvním galavečer KSW v Česku, když jej v Liberci zdolal zkušený Švéd Andreas Berg Gustafsson.

„Trochu to tak vypadá, ale nečeká ho nic snadného. Miroslav Vacek sice naposledy stál v zápase v říjnu 2021, ale trénuje pořád, půjde do jubilejního třicátého profesionálního zápasu, jezdí spárovat po celé republice, jen prostě dosud nepřišla žádná nabídka, která by ho definitivně oslovila,“ říká k tomuto souboji Ondruš. „Až nyní. David Hošek se neodmítá,“ pousměje se.

Kdo je Miroslav Vacek? Pětatřicetiletý veterán domácí scény, který zápasil především na akcích GCF. A který buď jel na vlně výher, nebo porážek, vlastně nikdy v kariéře nevystřídal zelené s červeným políčkem více než jednou. A za svým opaskem má opravdu zajímavé skalpy. Namátkou Jakuba Běleho, Jana Malacha, Tomáše Lejska, nebo Marka Bartla.

„V postoji je nebezpečný, umí i na zemi, byť tam je to slabší, ostatně devět z dvanácti výher zaznamenal na knockout. Ale právě z tohoto pohledu to je pro postojáře typu Hoška hodně zajímavé,“ láká na duel Ondruš.

Pochopitelně se fanoušci mohou těšit i na první titulovou bitvu pod hlavičkou IAF. Tato čest připadne ukrajinskému – stále se lepšícímu – pořízkovi Jevgeniji Orlovovi, jeho soupeř se zatím stále intenzivně hledá. Respektive, už by o něm mělo být jasno, ale čeká se na podpis.

To o titulové bitvě – ve velteru do 77 kilogramů – pro sokolovský turnaj na začátku června je jasno. „Vybírali jsme z trojlístku Steven Krt, František Bočáň, Matěj Fojtík. Mezi sebou to mají v minitabulce 1-1, nakonec jsme se rozhodli pro první dva jmenované,“ vysvětluje volbu bývalý dlouholetý elitní tuzemský bojovník. Že by měl být Fojtík prvním vyzývatelem nového šampiona není třeba dodávat. VIDEO SOUBOJE BOČÁŇ VS. KRT

Do role contendera by se v Sokolově rád pasoval také obr Alex Cverna. Známý to tuzemský veterán, kterého ale provází časté zdravotní problémy, se do klece vrací po dvou letech, když na IAF 2 porazil na body Martina Horského. Teď jej čeká Gruzínec Soslan Gasijev.

Toho čeští fanoušci mohou znát z duelu právě s Orlovem, do kterého naskočil loni v dubnu coby náhradník za Davida Závoda (nucená stopka po knockoutu na amatérském MS). A přestože Ukrajinci po 168 vteřinách podlehl, v úvodní ostré přestřelce olympionika z Londýna roztančil a chvíli to vypadalo na šokující výsledek.

Pro postojáře Cvernu tak ideální protivník pro to, aby si v případě vítězství řekl o šampiona IAF. Což by určitě donutilo k akci také Závodu. Ať to dopadne jakkoliv, u těchto škatulat nemůžete chybět. Naladit se můžete v květnu v Říčanech, vstupenky na Sokolov půjdou do prodeje už brzo!

Pro aktuální informace proto sledujte sociální sítě IAF – Instagram, Facebook a Youtube kanál

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *