Hvězda BJJ Gordon Ryan vysvětluje, proč se zatím nechystá do MMA

Gordon Ryan

Hvězda BJJ Gordon Ryan nyní přehodnocuje své plány na start v MMA poté, co mu to jeho trenér John Danaher důrazně nedoporučil. Ryan nyní vysvětlil, co ho pohání ve světě BJJ a čeho by rád v tomto odvětví do cílil. Ovšem dveře do světa MMA prý zatím nezavírá.

Karlos Vémola zesměšňuje rivala Végha a posílá mu jasný vzkaz

Když hvězda grapplingu Gordon Ryan podepsal v roce 2021 smlouvu s ONE Championship, fanoušky to hodně zaujalo. Mnozí byli zvědaví, jak si „Král“ povede proti elitním bojovníkům, když se grappling najednou mísí se strikingem. Ale protože sedmadvacetiletý Ryan stále sbírá vítězství v submission grapplingu, jeho budoucnost v MMA vypadá bledě. Jak řekl novináři Arielu Helwanimu v nedávné epizodě pořadu The MMA Hour, částečně jeho rozhodnutí ovlivnil i jeho dlouholetý trenér a mentor John Danaher. 

„John (Danaher) se nikdy nemýlil, náš trenér se nikdy v ničem nemýlí. Říkal mi různé věci a ať už to bylo po třech, pěti nebo sedmi letech, vždycky měl nakonec pravdu a John říkal: ‚Rozhodně nechoď do MMA. Už teď tím vyděláváš spoustu peněz a jsi považován za nejlepšího všech dob. Jiu-jitsu se brzy stane mainstreamem, a jakmile se tak stane, všichni budou dostávat víc peněz. Jiu-jitsu se stane skutečným sportem. Jsi v čele tohoto dění, a pokud teď přejdeš do MMA, můžeš o všechno přijít. Tak nevím. Možná když někdo z dalších kluků od nás z týmu vyhraje ADCC Absolute nebo tak něco.“
Ryan sice nezavírá před MMA dveře, ale říká, že se raději soustředí na to, co cítí jako svou povinnost „posunout jiu-jitsu“ na další úroveň. 

„Vždycky jsem chtěl bojovat v MMA, ale teď jsem v tak dobré pozici a cítím, že je tak trochu mým úkolem protlačit jiu-jitsu přes překážky do hlavního proudu. Takže to úplně nevylučuji, ale teď mi docela vyhovuje jen grappling. Jsem něco jako Mayweather nebo McGregor v jiu-jitsu. Nevydělávám zdaleka tolik peněz jako oni, ale v poměru k ostatním klukům v BJJ. Mým cílem v příštích pěti až deseti letech je, aby byli sportovci dostatečně placeni. Většina mých peněz pochází z výukových videí. Myslím si, že sportovec v jiu-jitsu by měl v příštích pěti až deseti letech vydělávat přes milion dolarů ročně jenom na soutěžích. A pokud se nám to podaří, myslím, že to bude velký úspěch,“ dodal Ryan. Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *