Husí kůže! Bitva Teixeira vs Procházka má oficiální promo VIDEO

UFC 275 Teixeira vs Procházka
Máme za sebou turnaj UFC 274, který nabídl skvělou podívanou, a to znamená jen jediné. Na programu je turnaj UFC 275, jehož hlavním zápasem je titulová bitva v rámci polo-těžké váhy Glover Teixeira vs Jiří Procházka. Tradičně jsme se tak dočkali oficiálního promo videa, ve kterém hrají hlavní roli právě Teixeira a Procházka, ale prostor mají i další hvězdy, jako je Shevchenko, Santos, Jedrzejczyk i Zhang. Nádherný pohled! Do turnaje UFC 275, který se koná 11.6. v Singapuru už zbývá jen měsíc a kousek. 
Vémola prozradil, kolik má na účtu a kdy naposledy brečel

První část upoutávky je samozřejmě věnovaná Gloveru Teixeirovi, který má za sebou hodně zajímavý a inspirativní příběh. K titulové šanci si totiž došel díky sérii 5 výher v řadě, kdy porazil například Santose a nebo Smitha. Nakonec dokázal dostat do problémů i šampiona Blachowicze a na zemi ho pak pohotově ukončit. “Glover v minulosti vypínal lidi v postoji, ale pak do své hry přidal i skvělý wrestling. I ve 42 letech se neustále zlepšuje a vyvíjí. Je neuvěřitelně inspirativní,” říká v promu Daniel Cormier.

“Tenhle chlapík je obrovskou injekcí talentu pro celou divizi,” chválí Jon Anik vyzyvatele Jiřího Procházku, který jasně prohlašuje, že si jde pro titul, “Nic se mě nemůže dotknout… Být šampionem a zůstat šampionem je mým osudem.”

Husí kůže zaručena. Však se podívejte sami…

 
 

Jak se šampion připravuje na hladového vyzyvatele?

“Vlastně se připravuji tak, jako jsem se připravoval vždycky. Nemám nějak úzce specializovaný kemp. Nechci se totiž přehnaně soustředit na to, co soupeř dokáže a co umí. Musím si zkrátka prosadit svou, to je hlavní.

Nejlépe eliminuji jeho zbraně tím, že ho nenechám je naplno využít. Navíc připravit se na borce, jako je Jiří, je velice složité. Jen těžko totiž najdete někoho, kdo vám ho bude odpovídajícím způsobem simulovat a napodobovat. Nikdy jsem to ani nedělal, že bych si do kempu vozil lidi, kteří budou napodobovat mé soupeře. Na někoho je samozřejmě snazší se připravit, protože má klasický styl. Jiří je unikátní, ale to na věci zase tolik nemění.

Musím se hlavně soustředit na sebe a svůj styl. Vlastně se na to těším, protože mi to připomíná hru Streetfighter a nebo film Krvavý sport, kde proti sobě nastupují borci s různými a hodně odlišnými styly. Pak je to jen o tom, kdo si prosadí svou a přesně o to se pokusím. Je mi samozřejmě jasné, že si musím dát pozor na lokty z otočky a podobné věci, ale na zemi bych měl být jako doma a tam by mě neměl překvapit,” rozpovídal se Glover Teixeira otevřeně.
 

Samozřejmě asi není žádným tajemstvím, že se Glover bude Jiřího snažit tlačit na pletivo, kde by se mohl snáze dostat k pokusu o takedown a přenesení boje na zem. Teixeira navíc v soubojích se Santosem i Blachowiczem ukázal, že navzdory věku a množství zápasů na kontě stále hodně snese a jen tak necouvne. Jiří se tak bude muset hodně pohybovat a snažit se, aby si Glovera nepustil k tělu. Skutečně půjde o hodně zajímavý souboj stylů i generací, který jistě nabídne skvělou podívanou.

Duel je navíc speciální v tom, že se koná v Singapuru, kde se bude odehrávat zhruba dopoledne tamního času, což nebývá běžné, “Celá příprava je kvůli tomu samozřejmě trochu obtížnější, ale už jsem zažil v podstatě všechno. Musíme jet na místo o něco dřív, protože máme před sebou dlouhý let a výrazný časový posun. Vidím to tedy na přesun 2 týdny před akcí, abych si zvykl a přizpůsobil se.”
 

Asijské prostředí by přeci jen mohlo hrát do karet Jiřímu, který je na podobné podmínky zvyklý z dob působení v organizaci Rizin. Ani on však nic nepodceňuje, naopak s týmem odlétá už v polovině května, takže bude mít na aklimatizaci i finále přípravy dostatek času a klidu.


1 komentář na “Husí kůže! Bitva Teixeira vs Procházka má oficiální promo VIDEO”

  1. Pingback: Jiří Procházka o One Punch Manu Saitamovi, kartičkách i váze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *