Hrdina z Dagestánu! Trenér wrestlingu zachránil několik lidí

Aliyev

Dagestánský trenér wrestlingu je považován za hrdinu poté, co pomohl při záchraně šesti lidí z hořícího auta, které nabouralo v centru Moskvy. Jak samotná bouračka, tak zásah Dagestánce bylo dílem náhody a souhry okolností.

Památný okamžik? Trenér vzpomíná na šílený sparing Procházka vs Chimaev

Arslanbek Aliyev šel centrem Moskvy, aby navštívil své přátele, když viděl, jak Mercedes ve vysoké rychlosti narazil do zadní části taxíku, vychýlil jej z kurzu a narazil do zdi nedaleké budovy na Zubovského bulváru. Mercedes vzplál ihned po nárazu do zdi, což vedlo k tomu, že Alijev běžel k autu, aby pomohl obětem havárie.

Nehoda byla zachycena na záběrech CCTV, které se od té doby rozšířily na různé platformy sociálních médií, jako je Telegram.

Podle Aliyeva, bývalého vítěze mistrovství Ruska ve wrestlingu a hlavního trenéra dagestánského mládežnického reprezentačního wrestlingového týmu, se mu policisté, kteří dorazili na místo, pokusili zabránit, aby poskytl cestujícím první pomoc. Přesto se mu podařilo rozbít okno a pomoci lidem ven z vraku s pomocí dalších kolemjdoucích.

“Policie nám zakázala se přiblížit k hořícímu automobilu,” vysvětlil Aliyev. „S několika chlapy jsme rozbili okna a dveře. Byli jsme první, kdo to všechno odstartoval. Vytáhli jsme ty, kteří seděli vzadu. Bohužel došlo k velmi silnému požáru a pasažéři vpředu nešli vytáhnout.”

Záchranáři později potvrdili, že řidič a spolujezdec na předním sedadle při nehodě zemřeli a zbytek cestujících byl ošetřen v nemocnici. Poslanci ruské Státní dumy (dolní parlament) slíbili, že Aliyeva vyznamenají za jeho statečnost. “Takové akce by neměly zůstat bez povšimnutí,” poznamenal Dmitrij Svishchev, předseda výboru Dumy pro tělesnou kulturu a sport.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *