Hned za mega hvězdou! Jiří Procházka se dočkal další velké UFC pocty

Jiří Procházka
Rok 2021 je už samozřejmě téměř 14 dní za námi, ale přední světová MMA organizace UFC stále postupně bilancuje a připravuje se na další sezonu, která odstartuje už tuto sobotu Fight Night turnajem, kterému vévodí skvělá bitva Kattar vs Chikadze. Právě v rámci návratu k roku 2021 však liga mistrů vybrala 5 zásadních momentů a výkonů, co do evropských bojovníků. Hádejte, na jakém místě se umístil náš Jiří Procházka a jaké mega hvězdě v žebříčku dýchá na záda? Odpověď najdete níže…
Největší výzva kariéry! Dvořák se utká se světovou šestkou

John Gooden, který v UFC působí jako komentátor, analytik a tvůrce zajímavých rozhovorů, uvedl žebříček TOP 5 momentů roku 2021 soubojem šampionů Blachowicz vs Adesanya, ve kterém si šampion střední váhy připsal první porážku MMA kariéry. Houževnatý Janek totiž zvítězil na body a získal tak hodně cenný skalp.

Na čtvrtém místě pak najdeme premiéru Paddyho Pimbletta, který se sice v prvním kole dostal do problémů, ale pak oheň vrátil a nakonec zvítězil. V podstatě ideální vstup do UFC, kde má jen ty nejvyšší ambice.

Třetí místo obsadil duel Craig vs Hill, který nabídl skvělý příběh i podívanou. Oba borci si totiž před duelem nemohli přijít na jméno, což se projevilo i v zápase, kde do sebe hned tvrdě šli. Craig však dokázal boj přenést na zem, kde soupeři vyhodil ruku a poté ho ještě zasypal pekelnými lokty. Tím však rivalita skončila a oba bojovníci si pak užili společnou po-zápasovou party.
A kdo je na druhém místě? Ano, Jiří Procházka, který doručil pekelný loket z otočky. “Tohle KO bylo jeho desátým ukončením v řadě. Techniky z otočky jen zřídka končí ukončením, ale když to tak dopadne, tak to stojí za to. Samozřejmě jsou však hodně riskantní, protože si například můžete zlomit ruku a nebo soupeři nabídnout záda. Jiřího loket byl však dokonalý a poslal bezvládného Reyese k zemi tváří napřed,” glosoval Gooden.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený UFC Fight Pass (@ufcfightpass)

První místo pak samozřejmě obsadil Conor McGregor, který se do oktagonu vracel po delší době a bohužel se mu moc nedařilo. Nejprve totiž prohrál via TKO a v dalším zápase si ošklivě poranil nohu a nebyl tak schopen dále pokračovat. Brzy by se však měl vracet zpět do oktagonu, tak uvidíme, jak se mu bude dařit.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *