Hladový Vlk Khamzat Chimaev konečně našel elitního soupeře?

Chimaev

Vlka Chimeave jsme naposledy viděli v boji minulý rok v září, kdy se měl postarat o poslední UFC zápas legendárního Diaze. Bohužel však před soubojem extrémně převážil, takže se nakonec v rámci střední váhy utkal s Kevinem Hollandem, kterého jasně ukončil hned v prvním kole. Od té doby se spekuluje o tom, kdo bude dalším soupeřem. Sám Chimaev nyní vyslal indicii.

Rytmus reaguje na tvrdou kanonádu od Monstera! Bude ještě zápasit?

„Kamaru Usman,“ označil Chimaev na svém profilu bývalého šampiona Kamaru Usmana, k čemuž ještě přiložil emoji fajfky. „Respektuji Usmana, protože byl jeden z nejlepších bojovníků na světě, ale už sá dobře ví, že je starý. Teď přišel můj čas.“ Znamená to, že nás čeká souboj Usman vs Chimaev? Je to klidně možné. Kamaru totiž o souboj projevil zájem. Vidí v něm totiž jasnou cestu, jak se probojovat k dalšímu souboji s Edwardsem. Pokud by totiž Usman stopl rozjetý fenomén, tak by si jistě mohl říct o další titulovou šanci. 

Má to však jeden podstatný háček. „Samozřejmě se ke mně dostalo, že by chtěl Usman bojovat s Chimaevem, ale víte, co se mi na tom rozhodně nelíbí a co mi leze na nervy? To, že Usman chce ten zápas v domluvené váze. Pokud to není nezbytně nutné, tak zápasy v domluvené váze neděláme, protože to nemám rád. K čemu takový zápas je? V kontextu váhových kategorií nic neznamená. Pokud by se však chtěl Usman přesunout do střední váhy, tak proč ne, to se můžeme bavit. Rozhodně však nebudu dělat souboj někde na půli cesty, to mě prostě nezajímá,“ nechal se slyšet Dana White, že catchweight nepřipadá v úvahu.

Je tedy otázkou, zda se Usman chystá do střední váhy a nebo jestli Vlk znovu zkusí welter, se kterým měl posledně tak velké problémy. To se snad brzy dozvíme…
 

Chimaev jako Usmanova cesta ke čtvrtému souboji?

„Zápas já vs Chimaev? Boom. Aktuálně jsem v takovém rozpoložení, že by mě takový zápas hodně bavil a zajímal. Chci zápas, který ve mě probudí oheň a který bude zábavný i pro komunitu a fanoušky. Jaký zápas bude opravdu velký a může vévodit PPV kartě? Tento! Poté, pokud tedy bude stále vyhrávat, bych se mohl znovu utkat s Leonem. Došlo by na náš čtvrtý zápas,“ nechal se slyšet bývalý šampion a vládce P4P žebříčku Kamaru Usman, že má velký zájem o souboj s Chimaevem, který by mu mohl vysloužit novou šanci na souboj s rivalem Edwardsem, který ho ze tří zápasů dvakrát porazil a sebral mu tak trůn, na kterém dominantně seděl doslova dlouhé roky.

„Stále mám pocit, že to s Leonem není definitivní,“ řekl Usman pro ESPN. „Zbytek světa to tak také stále cítí, ale jemu rozhodně patří uznání. Právě teď má ten pás a my to musíme respektovat. Chci to však jednou pro vždy uzavřít.

Potřebuji, aby mi ukázal, že je lepší než já a to od začátku do konce. Možná je to jenom moje sobectví, že to potřebuju cítit. Pokud mi to nedokážeš ukázat, nejsi lepší než já. To prostě nemůžu přijmout.

Myslím, že Leon musí rozhodně dál obhajovat ten pás a já sám jsem v této divizi světová jednička. Leon bude bojovat s Covingtonem a na mě tam tedy zbývá Chimaev. Já vs Chimaev prostě dává smysl.“


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *