Hill tvrdí, že si Procházka nechal humpolácky nahodit rameno a tím se zranil! BJP reaguje

Hill Procházka

Ještě před pár týdny jsme jasně počítali s titulovým soubojem Hill vs Procházka, který však v dohledné době neuvidíme. Jamahal totiž oznámil, že se bohužel nepříjemně zranil a protože si zranění nejspíš vyžádá až roční pauzu, tak po vzoru BJP uvolnil titul, aby o něj mohl bojovat právě Jiří Procházka, který se nejspíš utká s Alexem Pereirou. Právě český samuraj v posledním rozhovoru s Arielem Helwanim nabídl i zajímavou teorii o tom, jak šel vlastně Hill zranění naproti, na což Jamahal pohotvě reagoval a měl potřebu vracet úder.

„Trochu s námi vyběhli,“ postěžoval si OKTAGON promotér Ondřej Novotný

„Jaká byla moje reakce, když jsem se o zranění dozvěděl?“ rozpovídal se Jiří Procházka v rozhovoru s Arielem Helwanim. „Říkal jsem si, co ten kluk dělá? Nezáleží na tom, jak k tomu zranění došlo, ale všichni jsme viděli, že Jamahal šel v poslední době hodně nahoru s váhou. Nabral opravdu dost a to se pak právě projeví v oblasti kolen, kotníků a obecně nohou. Je to pro tělo rozdíl a u něj to opravdu vypadalo, že nabral dost. Pokud člověk nabere na vyšší váhu, než je tělo zvyklé, tak je to pro nohy a celou tuhle oblast těžké. To byla první věc, která mě napadla, když jsem se o zranění dozvěděl.“

Hill si údajně utrhl achillovku při basketbalovém utkání s dalšími UFC bojovníky. S ohledem na povahu zranění se však dá říct, že by se Jamahal nejspíš zranil tak či tak, jen by k tomu došlo později, což by bylo ještě nepříjemnější.

Ještě před zraněním Hill do Procházky hodně rýpal a tlačil, aby už byl zápas, což mohl BJP následně oplatit, ale neudělal to, „Všichni v téhle hře si hrají na gangstery. Já to však mám tak, že chci s tím člověkem do klece a tam s ním předvést nejlepší možný zápas. Ať mi ukáže to nejlepší, co v něm je. Nezajímá mě to mluvení před zápasem. Neříkám, že je to hloupé, ale je to občas zbytečné a na sílu.“
Hill reaguje na Procházkovu teorii

„Budu na to hned reagovat,“ dal se Hill do rozboru Jiřího posledního rozhovoru. „V první řade bych se rád zeptal, kolik jsem tedy vážil? Však nemá tušení, kolik jsem vážil a na jakou váhu je moje tělo běžně zvyklé. Nemá ani tušení, ale i přesto řekne něco takového.

Na vyřešení zranění jsem si najal v podstatě toho nejlepšího doktora na světě, který mi řekl, že jsem nemohl udělat nic, čím bych tomu zabránil. Měl jsem tu achillovku natrženou a bylo jen otázkou času, kdy rupne úplně. Nemohl jsem tomu nijak zabránit. Navíc jsem rád, že se neutrhla v zápase, což by bylo mnohem horší. 
 

Přijde mi vtipné, že o logice a fungování těla mluví někdo, do si na tréninku vyhodil rameno a pak si ho tam nechal humpolácky vracet zpátky, čímž si ho kompletně zničil. Tohle udělal ve chvíli, kdy byl šampion. Jak je tohle logické a nebo chytré, když toho víš tolik o těle a jeho fungování?“

Vyjádření se samozřejmě dostalo i k Jiřímu Procházkovi, který opakoval, že teorie o váze byla jeho první myšlenkou, protože spodní část těla logicky trpí, pokud dojde ke zvýšení váhy, což u Hilla rozhodně došlo. BJP se také vyjádřil k nařčení, že si za zranění ramene může sám, protože si ho nechal nahazovat přímo v gymu.
  

„Hill mluvil o mém rameni a o tom, jak mi ho nahazovali v gymu poté, co jsem se zranil. Pomáhal mi s tím jeden ruský borec, protože s tím měl zkušenosti. Věděl, jak na to. Lidé si asi neuvědomují, že moje rameno bylo kompletně venku. Měl jsem ho úplně dole na místě, kde by rozhodně být nemělo (ukazuje na oblast kolem žeber). Myslím si, že pokud bychom ho takhle nechali, tak by to v konečném důsledku bylo jen horší a rozhodně by to ovlivnilo následnou operaci.

Když to pak v nemocnici prohlíželi, tak říkali, že je dobře, že je rameno zpátky a že je na svém místě. Rameno bylo v pohodě, ale bylo jasné, že svaly budou poničené. Nahazování tedy bylo správným krokem a také se to správně provedlo. Rád bych to tímto jen uvedl na pravou míru. Už předtím jsem měl zničeno několik svalů, takže to pak mohlo vypadat hůř, než to ve skutečnosti bylo,“ vysvětlil Jiří Procházka, že ke zranění rozhodně nedošlo tím, že se rameno nahazovalo. Naopak to v konečném důsledku s celým procesem pomohlo.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *