Hasim Rahman i přes zrušení souboje (ne)navážil! Bojí se Paul?

Rahman, Paul

Na začátku srpna jsme měli vidět Jakea Paula poprvé v boji se skutečným boxerem. Tommy Fury sice nevyšel, protože měl problémy se dostat do USA, ale jako náhrada se domluvila těžká váha Hasim Rahman Jr., což znělo hodně zajímavě. Ani tohoto souboje se však nedočkáme. Bylo totiž oficiálně potvrzeno, že se souboj i celý turnaj ruší, ale Rahman i tak dnes (ne)navážil.

Makhmud Muradov odmítá napojení na kontroverzního podnikatele

V pátek v New Yorku se Hasim Rahman Jr. postavil na váhu při neoficiálním vážení, které sám zorganizoval. Datum a čas přibližně odpovídaly tomu, kdy by se vážil oficiálně, kdyby jeho zápas s Jakem Paulem nebyl zrušen. Před zraky svého týmu a několika novinářů se Rahman Jr. zvážil na 206,6 liber (cca 93,70 kg), což by znamenalo, že se do váhy pro zápas do 205 liber nevešel. Krátce poté, co se objevily zprávy o Rahmanově  (ne)navážení, reagoval Paul na Twitteru.

“Hahahahaha karma je kurva,” napsal Paul.

Krátce poté Rahman Jr. na Twitteru napsal, že ve smluvní dohodě s Paulem je klauzule o 25procentní pokutě za každou libru navíc, která by vstoupila v platnost. Rahman tedy opět obvinil Paula, že se mu vyhýbá a bojí se do utkání nastoupit.

“206,6,” napsal Rahman. “Pokuta dvacet pět procent byla zahrnuta ve smlouvě z nějakého důvodu. Nikdy v historii boxu se nestalo, že by někdozrušil zápas týden předem kvůli problémům s váhou. Snažil jsem se vám všem říct, že je to “hvězda”, která utíká před naším zápasem.”

Obě strany od soboty, kdy se zpráva objevila, nabídly rozdílné názory na konečný důvod zrušení zápasu. V tiskové zprávě Paulovy promotérské společnosti Most Valuable Promotions se uvádí, že Rahman Jr. neustále posouval limity, pokud jde o smluvní váhu, protože společnost MVP se posunula z 200 liber na 205 liber, aby mu vyhověla. To vše v době, kdy Rahman neprokázal promotérské společnosti ani Newyorské státní atletické komisi (NYSAC) žádný pokrok ve svém shazování váhy.

Rahman Jr. krátce nato reagoval a prohlásil, že se Paul bojí utkat s opravdovým boxerem. Naznačil, že existuje šance, že by váhu zvládl i tak, ale pokud ne, nastoupil by některý z jeho tréninkových partnerů. Podle Rahmana Jr. pořádající agentura odmítla veškeré alternativy.
 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *