GOAT Jon Jones popisuje dvěma slovy speciálního Jiřího Procházku

Jon Jones Procházka

Ještě před třemi lety byla situace na vrcholu polo-těžké váhy poměrně jasná. Vládl jí totiž Jon Jones a když měl zrovna nějaký problém, tak jeho žezlo přebral Daniel Cormier. Poté, co se Bones vzdal titulu a oznámil přestup do těžké váhy, se však váha dala do pohybu a během relativně krátké doby vystřídala hned několik šampionů, které samozřejmě Jon Jones pozorně sledoval. Jedním z nich byl i Jiří Procházka, ke kterému se vlastně Jones překvapivě nikdy moc nevyjadřoval. Nyní však přeci jen ve dvou slovech popsal, jak BJP vnímá.

Tak to byla rychlost! Teixeira mluví o návratu do boje, ale má jednu jasnou podmínku

„Jak bych popsal Jiřího?“ zamyslel se Jon Jones během plnění svých mediálních povinností před turnajem UFC 285, kdy měl říct první věc, která ho napadne, když se zmíní jméno bojovníka nebo bojovnice. „Velmi neortodoxní,“ odpověděl Jones po chvíli s tajemným úsměvem na tváři.

Jones však našeho válečníka v podstatě dokonale vystihl. Jiří je totiž unikátní osobnost s unikátním stylem, který dokáže soupeři doslova vnutit a poté ho v nastalém chaosu zničit. Ne nadarmo Daniel Cormier mluvil o Jiřím jako o lavině, která se rozjede a kterou pak lze jen velice těžko zastavit.

Jones samozřejmě definoval i ostatní kolegy a kolegyně:

Valentina Shevchenko – Princezna válečnice

Ciryl Gane – Fotbalista

Stipe Miocic – GOAT

Curtis Blaydes – Meat blanket, což lze přeložit jako tělnatý nebo prostorově výrazný člověk

Francis Ngannou – Meat blanket

Jamahal Hill – Osvěžující

Daniel Cormier – Skvělý soupeř
  

Procházka a jeho reakce na Jonesův návrat

„Věděl jsem, že tenhle člověk, byť příprava bude trvat jakkoliv dlouho, to vezme precizně. Protože jeho výkony v polotěžké váze byly přesně takový. Precizní a podchycený. A musím říct, že tento výkon byl naprosto dominantní. Je to velká inspirace a těším se na svůj návrat… A i když nerad preferuju některého ze zápasníků, čekal jsem, že to bude mít přesně tento průběh“ reagoval Jiří Procházka pro iSport.cz. „Šlo z něj cítit něco… co tam nebylo dřív. Nebo spíše bylo, ale teď nějakým způsobem povyrostlo. Hlavně tím, že už je asi moudřejší, a to myslím šlo poznat, jakým způsobem mluvil. A celkově se to podepsalo na tom výkonu. Takže tak. Jedeme. Vítězství! Každý den.“

Zatím je podobný zápas v nedohlednu, protože v hledáčku je aktuálně hlavně Jamahal Hill, ale i přesto by v budoucnu klidně mohlo dojít na bitvu Jones vs Procházka. Měl by BJP chuť GOATa vyzvat? „Teď? Už se mě tam na to ptali… Rozhodně bych do toho šel. Ale chci se soustředit a mít především v hlavě jedinou věc: Být na dvě stě procent zpět v hře. V té nejlepší přípravě a udělat ten nejlepší zápas, hned jak vlezu do klece. Vzít si titul šampiona, který mi patří.“

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *