Glover Teixeira přiznává, jak by to s jeho kariérou bylo, kdyby Hilla porazil

Teixeria Hill

Glover Teixeira to měl na konci minulého roku jako na horské dráze. Připravoval se totiž na titulovou odvetu s Jiřím Procházkou, který se však zranil, takže se musel souboj zrušit. Místo toho, aby se pro Glovera našel soupeř, se však nakonec domluvil duel Blachowicz vs Ankalaev, který nečekaně skončil jako remíza, tedy nebyl korunován nový šampion. Jen pár minut po duelu se tak domluvil náhradní titulový duel Teixeira vs Hill, který se navíc naplánoval na Gloverovu domácí půdu v Brazílii. Veterán však šanci neproměnil a po tvrdé prohře ukončil kariéru. Co ho k tomu vedlo a jak by to bylo, kdyby tehdy Hilla porazil?

Wow! Promotér Novotný zkouší na Bratislavu domluvit skvělý titulový zápas

„Proč jsem se rozhodl ukončit kariéru? Bylo už pro mě těžké zápasit na té nejvyšší úrovni. Musel jsem neustále zůstávat ve formě a v dobré kondici. Říkal jsem si tou dobou, že pokud nebudu zápasit o tituly s těmi nejlepšími, tak nebudu zápasit vůbec, protože nechci zápasit jen pro peníze. Těch jsem si vydělal dost a mám teď díky nim dobrý a klidný život. Místo zápasení jsem se zaměřil na předávání vědomostí a zkušeností,“ vysvětlil Glover Teixeira v rozhovoru s naším zahraničním zpravodajem Marcelem, proč se rozhodl ukončit kariéru

Jak by to však bylo, kdyby tehdy v Brazálii Hilla porazil? „Asi bych kariéru neukončil. Byl bych šampion a moc rád bych si dal odvetu s Jiřím. Takový byl původní plán, ale bohužel jsem ten zápas prohrál, takže jsme si řekl, že už stačilo a skončil jsem. Vzal jsem v potaz to, že už bych nebojoval o titul, ale také to, co už jsem ve sportu dosáhl. Poslední přípravy už byly hodně náročné, takže jsem to ukončil.“

 

   

Glover Jiřímu po duelu Blachowicz vs Pereira hned psal

„Nevím, jestli jsme s Gloverem úplně kamarádi, možná trochu jo, ale po souboji Blachowicz vs Pereira mi psal. Posílal mi fotku Alexe a psal, že mě respektují a že se těší na zápas, že bychom na to měli jít. Na oplátku jsem jim poslal fotku taky z hory, kde je velký Buddha. Odpověděl jsem, že jdeme na to. Samozřejmě jsem také Alexovi pogratuloval. Pojďme na to!“ prozradil Jiří Procházka v rozhovoru s Arielem Helwanim, že mu Glover Teixeira psal a začal už pomalu hypovat zápas Procházka ve Pereira, který bychom mohli dostat ještě letos.

Pokud vše půjde dobře, tak bychom se souboje měli dočkat ještě letos. Dana White totiž v posledním rozhovoru zmiňoval, že se mu zápas líbí a že by na něj mohlo dojít v prosinci, kdy se spekuluje i o návratu Conora McGregora, tak uvidíme, jak se nakonec situace vyvine.

Trenér Martin Karaivanov nedávno zmiňoval, že už má tým jasný termín, tak doufejme, že se potvrdí i oficiálně a my se tak budeme moct začít těšit.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *