Glover Teixeira před odvetou odepisuje Israela Adesanyu?

Teixeira

Nikdo by se asi nemohl divit, kdyby měl Israel Adesanya noční můry o svém rivalovi Pereirovi. Ve všech třech vzájemných zápasech napříč bojovými sporty totiž sahal po výhře, ale nakonec i přesto prohrál. Naposledy se to stalo v titulovém UFC zápase, kdy byl Adesanya v podstatě jen pár minut od jasné výhry, ale nakonec přišla kanonáda, která všechno změnila. V noci ze soboty na neděli nás pak čeká MMA odveta, ve které Adesanya věří ve výhru. Trenér Pereiry Glover Teixeira má však pro bývalého šampiona špatnou zprávu.

Vémola přibližuje, v čem mu hodně pomohl kemp v Thajsku, který dříve kritizoval

„Nemůžete toho moc změnit. Nikdo toho za tak krátký čas moc nezmění,“ řekl Teixeira. „Myslím, že Adesanya přijde trochu jiný, pokusí se zvýšit svou rychlost a využít úhly, které fungovaly. Ten zápas jsme však hodně sledovali a studovali. Bude se snažit být lepší, ale stejně tak Poatan. Bude pracovat na věcech, které mu fungovaly, ale výrazná změna stylu za tak krátkou dobu je složitá.

Adesanya dokázal vzít Poatana na zem, kde bodoval a kolo vyhrál, ale je otázkou, zda tohle bude strategie? Těžko, protože Adesanya není wrestler. Určitě se ho pokusí dostat na zem, ale nebude to mít vůbec snadné. Adesanya totiž není jako já. Já jsem šel bezhlavě po jednom takedownu za druhým. To Israel neudělá. Na to prostě nemá styl. Velice rychle by se vyčerpal a navíc by riskoval nějaký kontr. Podle mě spíš bude sázet na rychlost a kopy, což fungovalo. Bude se snažit napodobit tu situaci z konce prvního kola. To zkusí, ale to je ta vše. Za tak krátkou dobu toho totiž moc nezmění a nakonec to stejně dopadne jako všechny předchozí souboje.“

Teixeira tedy čeká hodně podobný zápas jako ten předchozí s tím, že stejně jako Adesanya se však zlepší i Pereira. Brazilský veterán má jasno, tak uvidíme, jak nakonec duel dopadne.

  

 Adesanya věří, že může uspět

„Po dvou zápasem v kickboxu a jednom v MMA mohu říct, že už nemám co ztratit. To nejhorší už se stalo. Vedl jsem, byl jsem na cestě k vítězství, ale nakonec jsem prohrál. To se stalo hned několikrát. Vím však, že ho dokážu porazit. V hloubi duše jsem si jistý, že vím, jak ho porazit a on si dobře uvědomuje, že vím, jak ho porazit. Už teď mám motivaci tomu chlapovi nakopat prdel.

Pořád se mě snaží nějak provokovat a dostat se mi do hlavy, ale nevěnuji tomu pozornost. To je jedna z věcí, kterou jsem se naučil díky terapii a která mi opravdu prospěla, protože spousta mužů v dnešní době prostě reaguje, něco se stane, napíšou o tom na Twitter, jdou někoho pobodat nebo se poperou a ublíží si. Prostě nereagujte. Nespěchejte, zvnitřněte si ten proces a reakci. Jen si říkám, že je divné, jak ne mnou posedlý,“ prozradil Israel Adesanya, že jde do souboje s tím, že nic horšího, než co už se v minulosti stalo, se vlastně stát nemůže.

  

Podle Pereiry je dáno, že Adesanya znovu prohraje

„Řeknu něco, co jsem vlastně veřejně ještě nikdy nikomu neřekl,“ řekl Pereira ve videu, které přeložil kanál Crash MMA. „Mám za sebou 28 amatérských zápasů. Celkem 25 z nich jsem ukončil knokautem. Tři zápasy jsem prohrál. Přitom to bylo třikrát se stejným chlapem. Všechny tři amatérské zápasy, které jsme spolu měli. Hodně dlouho jsem nechápal, proč jsem na něj nenašel recept, když jsem všechny ostatní porážel a dařilo se mi, ale teď už to chápu. Naše styly se k sobě prostě nehodí. Nejsem schopen se proti němu prosadit.

Ten borec už dávno přestal bojovat a není aktivní, ale myslím si, že kdybych s ním dneska bojoval znovu, tak je hodně velká šance, že bych prostě zase prohrál. I když už nebojuje, tak kdybych se s ním utkal, prohrál bych. Kdybych s ním bojoval desetkrát, prohrál bych nejspíš všech deset zápasů. Adesanya to musí pochopit, stejně jako to pochopil Whittaker. On to však prostě nepřijímá.“

 

Podobná slova jistě Adesanya neuslyší vůbec rád. Poatan navíc také prozradil, že šel do posledního zápasu se zraněním, které ho značně limitovalo. Dá se tedy očekávat, že v odvetě bude ještě lepší a nebezpečnější.

„Na ten souboj s Adesanyou jsem přeci jen netrénoval tak, jak bych si přál. Rozhodně to mohlo být mnohem lepší. Vyhrál jsem a to je hlavní. Spousta lidí mele nesmysly, ale přitom vůbec neví, co se děje za oponou. Měl jsem poraněný prst a klouby. Myslím si, že v dalším zápase budu mnohem lepší, protože se na něj i lépe připravím,“ přiznal šampion. Pokud tohle nebyl 100% Pereira, tak jak to bude vypadat, až nebude mít Alex žádné omezení?


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *