GEMMAF vynesl verdikt k protestu kolem zápasu Eckerlin vs Oliveira

GEMMAF Eckerlin De Oliveira

Diskutovaný souboj Eckerlin vs Oliveira, který proběhl na turnaji OKTAGON 33 v německém Frankfurtu, má dohru. Brazilec Oliveira se svým týmem podal na tento souboj protest, který měla za úkol prošetřit německá organizace GEMMAF, která celý galavečer zaštiťovala. Po necelých čtrnácti dnech vynesla verdikt.

Adesanya jako divoký fanoušek reaguje na Procházkův výkon a má radu

“V souvislosti se soubojem Eckerlin vs De Oliveira, který se odehrál 4.6.2022 na turnaji OKTAGON 33, bylo přijato odvolání. Důvodem odvolání/protestu je hodnocení faulů a postup rozhodčího Pavla Touše po údajném úderu do rozkroku. S ohledem na to, že OKTAGON určil jako sankční orgán GEMMAF, vstoupí v platnost pravidla dle nařízení GEMMAF. Námitka tak nyní bude vyhodnocena technickou komisí, která se skládá z neutrálních profesionálů, kteří na akci nebyli a ani do ní nebyli nijak zapojeni. Po jejich intenzivní analýze bude rozhodnuto o odvolání a výsledek bude zveřejněn. Prosíme o pochopení, protože tento proces potrvá několik dní,” informoval GEMMAF po turnaji OKTAGON 33.

Po přezkoumání stávajících záběrů z oficiálních kamer OKTAGON TV a různých záznamů dostupných na internetu a předložení materiálu a získání názoru aktuálně aktivních a zkušených rozhodčích UFC, technická komise analyzuje předmětnou situaci následovně:

Verdikt GEMMAF:

“Rozhodčí nebyl pro akci optimálně postaven. Jeho zrak byl omezený a místo dopadu De Oliveirova kolena jasně neviděl. Rozhodčí okamžitě reaguje a je jasně vidět, že po pár rychlých krocích zkouší zasáhnout levou rukou. Rozhodčí však zaváhá, pak trochu ustoupí, aby zápas po dalších 4 trefách De Oliveiry přerušil, aniž by jej nakonec ukončil několikanásobným mávnutím rukou.

Poté situaci vyhodnotí jako úder do genitálií, který kvůli svému umístění v oktagonu nemohl jasně vidět. Aby bylo možné dospět ke správnému verdiktu, musí rozhodčí získat názor rozhodčích a (pokud je k dispozici) shlédnout videozáznam. Rozhodčí nevyužil možnost videa. Nakonec, hodnocení různých videosekvencí a názorů, jak bylo uvedeno výše, jasně ukazují, že dotyčný úder kolenem byl legální úder do těla. Nelegální kop nebyl podle jednomyslného názoru k vidění. Můžete také vidět, že Eckerlin si těsně po zásahu drží oblast žeber.

“Rozhodčí špatně vyhodnotil situaci, což mělo zásadní vliv na průběh utkání. V duchu férovosti a zájmu o tento sport se Technická komise GEMMAF jednomyslně rozhodla změnit verdikt na No Contest.”

Souboj byl tedy označen jako NC, tedy jak kdyby k němu nedošlo. Sám Eckerlin ještě před vynesením rozhodnutí požádal o odvetu, které se nejspíš dočkáme na další akci ve Frankfurtu.

 
  

2 komentáře na “GEMMAF vynesl verdikt k protestu kolem zápasu Eckerlin vs Oliveira”

  1. Pingback: Kritický šampion Procházka jmenuje jednu věc, která ho hodně štve

  2. Pingback: Jiří Procházka přiznal, co byl nejkrizovější moment celého zápasu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *