Gala pod lupou: MMAsters League vol. 4

MMAsters League, Tomáš Kvapil

Diváci v pardubickém kongresovém centru viděli na MMAsters League 4 celkem 13 zápasů v disciplínách K-1, Striking a MMA. Na early prelims kartě dostali možnost ukázat se amatéři a nakročit tak výrazněji do světa bojových sportů. Prelims kartu otevřeli mladíci, kteří však již mají dost nabroušené bojové ostruhy. Hlavní karta patřila profíkům s očekávaným návratem Tomáše Kvapila a vyvrcholila soubojem Krofta vs. Janik.

Lee má podepsáno a Khabib mu domlouvá UFC veterána

DOMINIK KEPPERT (1-1-0) vs. SEBASTIEN MACHÁČEK (1-1-0), K-1, -71 kg, 3×2 min.

Hlavní program galavečera otevřel souboj mladých pušek v K-1, do kterého nastoupili Dominik Keppert (15 let, Růžička kickbox Ústí n. Lab.) a Sebastien Macháček (14 let, MG Team Pardubice). 

Oba mladíci měli v K-1 shodnou bilanci 1 výhru a 1 prohru. Od začátku zápasu udával tempo Macháček a svého soupeře trápil svou rychlostí a přesnými highkicky, na které Keppert nenašel odpověď. Výhra tak zůstala v Pardubicích.

VÍTĚZ: Sebastien Macháček, 3:0 na body

MICHAL HVĚZDA (1-0-0) vs. DANIEL SOKOL (debut v K-1), K-1, -76 kg, 3×2 min.

V duchu mladých pušek pokračoval i druhý zápas. Resp. mladé pušky Daniela Sokola (17 let, MG Team Pardubice), který vyzval o 11 let staršího Michala Hvězdu (Spartak kickbox Nýrsko). 

Oba zápasníci předvedli atraktivní zápas plný boxerských výměn, přičemž Sokol dokázal těsně před koncem zápasu dostat svého soupeře do počítání a podtrhnout tak svou výhru.

VÍTĚZ: Daniel Sokol, 3:0 na body

PETR MATĚJOVSKÝ (2-1-0) vs. JOSEF MACHÁČEK (K-1 debut), K-1, -71 kg, 3×2 min.

Třetím zápasem prelims byla „ká jednička“ do které nastoupil Petr Matějovský (Spartak kickbox Nýrsko) a Josef Macháček (Lesák Fight Team).

Od začátku se jelo ve velkém tempu, které stupňoval hlavně Macháček svými dlouhými kombinacemi. Matějovský trefoval silné lowkicky ze zadní nohy a snažil se vzít soupeři pohyb. Vyrovnaný zápas došel až k bodovému rozhodní, kde se nakonec radoval Macháček.

VÍTĚZ: Josef Macháček, 3:0 na body

FRANTIŠEK KEJDA (2-3-0 am.) vs. TOMÁŠ RENG (0-1-0), K-1, -67 kg, 3×2 min.

Posledním amatérským soubojem pod pravidly K-1 byl zápas Františka Kejdy (Fight club Nové Město/Žďár) a Tomáše Renga (MG Team Pardubice).

Kejda, který bral zápas relativně na short notice, předváděl od začátku atraktivní styl plný akce. Pozadu, ale nezůstával ani Reng a diváci v Congess centru se dobře bavili. Velmi těsný duel, kterému odpovídal i těsný výsledek.

VÍTĚZ: Tomáš Reng, 2:0 na body

KAMIL KÁNINSKÝ (7-0-0) vs. LUBOŠ VANKA (1-0-0), K-1, -70 kg, 3×3 min.

Zápas neporaženého knockoutéra Kamila Káninského (KG Academy) s amatérskými tituly ověnčeným Lubošem Vankou (Spartak kickbox Nýrsko) byl vyvrcholením prelims karty par excellence a jeden z vrcholů celého MMAsters League 4.

Od první do poslední vteřiny se oba kickboxeři přestřelovali v postoji a tvrdých, přesných úderů a kopů bylo vidět nespočet. Tím šťastnějším byl po vyhlášení výsledků nakonec Vanka.

VÍTĚZ: Luboš Vanka, 3:0 na body

MICHAELA HLAVÁČIKOVÁ (profi debut) vs. KRISTÝNA SOBOTKOVÁ (3-1-0), Striking, -57 kg, 3×3 min.

Hlavní kartu otevřel zápas ve strikingu mezi Michaelou Hlaváčikovou (Muay Thai Olomouc) a Kristýnou Sobotkovou (MG Team Pardubice).

Hlaváčiková měla od začátku mírnou převahu v klinčích, Sobotková naopak v boji na větší vzdálenost. Postupně začala přidávat na svou stranu i strhy. Pohledný zápas nenašel po 3 kolech vítězku a  fyzicky vyčerpané bojovnice musely do extra roundu. Ani tam však nebyla k vidění žádná výrazná převaha jedné z bojovnic a tak se s napětím čekalo na vyhlášení. Při něm nakonec zaznělo jméno Michalela Hlaváčiková.

VÍTĚZKA: Michaela Hlaváčiková, 3:0 na body (po extra roundu)

DENIS GONDŽALA (12-5-0) vs. VÁCLAV ŠTĚPÁN (12-1-0), MMA, -70.3 kg, 3×3 min.

Prvním zápasem MMA byl střet talentovaných mladíku Denise Gondžaly (Tomáš Bilisch Martial Arts) a Václava Štěpána (All Sport Academy Hradec Králové).

Zápasníci si stačili vyměnit pouze pár úderů a kopů, když se po 68 vteřinách Denis Gondžala, po jednom z vyslaných kopů, svalil s bolestivou grimasou k zemi a rozhodčí zápas pro zranění Slovenského zápasníka ukončil.

VÍTĚZ: Václav Štěpán, 1. kolo, TKO

IVO CRHÁK (9-3-0) vs. VIKTOR BERAN (2-1-0), K-1, -75 kg, 3×3 min.

Zápas mezi Ivo Crhákem (Muay Thai Brno) a Viktorem Beranem (MG team Pardubice) nabral obrátky hned od svého úvodu.

Tvrdé techniky dopadaly na obě strany a to jak v boxerských kombinacích tak kopech. Těm dominovaly hlavně lowkicky, které byly na obě strany devastující (pozn. oba zápasníci dokončili zápas se zlomeninami kostí v nohách). Strhující, atraktivní a vyrovnaný. Přesně takový byl duel Crhák – Beran, na jehož konci rozhodčí zvedl ruku Viktora Berana.

VÍTĚZ: Viktor Beran, 3:0 na body

EDUARD KAZMIRUK (7-0-0) vs. TOMÁŠ KVAPIL (5-2-1), MMA, -65.8 kg, 3×5 min.

Dlouho očekávaný návrat Tomáše Kvapila (All Sports Academy Hradec Králové) a proti němu neporažený ukrajinský borec Eduard Kazmiruk (Fight Club Gladiator, Dubno).

To byl co-main event MMAsters League 4. Po minutě prvního kola se podařilo Kazmirukovi chytit ve stoje gilotinu. Kvapil jí však dobře bránil a vzal soupeře na zem, kde Kazmiruk musel po chvilce gilotinu pustit a bránit se Kvapilovu ground and pound. Kvapil soupeře pod sebou udržel až do konce kola. Velmi podobný průběh mělo i kolo druhé, které se neslo ve znamení horní pozice Kvapila. Obrat nastal až ve třetím kole, kde naopak pod sebou dokázal Kazmiruk skoro celé kolo kontrolovat Kvapila. Na výhru to však již nestačilo a radoval se domácí Tomáš Kvapil. „Dva měsíce dozadu jsem měl box, ale tyhle malý rukavice jsou oproti těm velkým rozdíl jako prase, takže to bylo mnohem těžší,“ prozradil Kvapil.

VÍTĚZ: Tomáš Kvapil, 2:0 na body

MATEUSZ JANIK (6-3-0) vs. JAKUB KROFTA (14-2-0), K-1 (MMA rukavice), -70 kg, 3×3 min.

Miláček domácího publika Jakub Krofta (MG Team Hradec Králové) a polský vyznavač muay thai Mateusz Janik se postarali o vyvrcholení celého galavečera.

Zápasu dominoval Kroftův přehled, přesnost útoků a precizní obrana. Na tento koktejl nenašel Janik ani v jednom kole odpověď a o vítězi bylo po závěrečném hvizdu jasno. Krofta si navíc k patnácté profesionální výhře připsal i bonus za Tipsport výkon večera. „Tady je vždycky nejlepší atmosféra. Jsem tady maximálně v klidu a hrozně si to užívám od začátku co sem přijedu až do konce.“

VÍTĚZ: Jakub Krofta, 3:0 na body

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *