Gábor Boráros v UFC? Trenér Škondrič upřímně hodnotí šance

Gábor Boráros

Není to zase tak dávno, co Gábor Boráros v návaznosti na výhru v první řadě reality show OKTAGON Výzva porážel jednoho soupeře za druhým. Mezi fanoušky, kteří tou dobou MMA až tak nerozuměli, protože se do tajů sportu teprve dostávali, se mluvilo o tom, že Beast bude prvním Slovákem v UFC. Pak však přišla prohra se Sayahem, na kterou pak v kombinaci s několika výhrami navázaly i další prohry a hlavně zranění, takže bylo jasno, že se sen o lize mistrů rozplývá, což přiznal i trenér Škondrič, který na Gáborovu kariéru částečně dohlíží.

Filip Grznár si rýpl do Kotlára, ve kterém se prý hodně spletl

„Je to opravdu obrovský talent. Pracoval jsem už s hodně lidmi, takže vím, o čem mluvím. Když Gábor bude měsíc dělat wrestling, tak z něj bude wrestler. Když bude měsíc dělat box, tak z něj bude boxer. A když bude dělat měsíc MMA, tak z něj bude perfektní MMA zápasník. Bohužel se doposud nestalo, že by se měsíc soustředil jen na MMA,“ přiznal Škondrič pro Šport.sk, že má Gábor velký talent, který však cíleně nerozvíjí.

O tom, že Gábor vlastně netrénuje tak, jak je u MMA bojovníků zvykem, se mluvilo hned několikrát, ale zdá se, že se na tom nic výrazně nezměnilo.

A co tedy sen o UFC? „Předtím ano. Teď, nebudu lhát, mám pochybnosti. Není mu už 18 let, takže mu už některé věci utekly. Myslím si však, že na domácí scéně ještě nabídne pěkné zápasy.“

S ohledem na prohry a častá zranění je téměř vyloučeno, že by se Gábor do UFC dostal, ale to nic nemění na tom, že se ještě může prosadit na domácí scéně. Má totiž stále hodně velkou základnu fanoušků o těch, kteří ho chtějí vidět padnout, takže ho koneckonců sleduje velká masa, ve které vzbuzuje zájem.

 

Attila o Gáborovi a o tom, co by měl udělat

„Opravdu jsem se na Gábora zlobil, protože jsem mu říkal, aby přišel na trénink a on, že ne, že trénuje. Vlastně jsme viděli jeho výkon, když přesně dva dny trénoval. Klobouk dolů a je to velký kapr,“ vtipkoval Attila Végh v kleci a narážel tak na několikrát zmíněný názor, že je sice Gábor supertalent, ale že se tréninku asi nevěnuje tak, jak by měl a hodně věcí si stále dělá po svém.

Více se pak o Gáborovi Attila rozpovídal po turnaji pro Svet MMA, „Gábora znám od jeho 12 let, když byl ještě mladý vlčák. Už tehdy jsem věděl, že je to velký talent. Má však svůj svět a svojí hlavu. Já ho dobře znám a mám jeho respekt, takže na něj mám nějaký vliv, ale i přesto se řídí hlavně podle sebe. V tomhle je trochu jiný. Byl bych rád, kdyby se podíval do sebe, protože mluví o tom, že má zlé období, ale není problém to, že má špatné období, ale podle mě ještě není ztracený. Hodně lidí padlo, ale ti nejsilnější znovu povstali a něco dokázali. On na to stále má. Má pořád všechno to, co na to potřebuje. Musí se však on sám rozhodnout, co chce v životě.“

Attila tedy stále věří, že by Gábor mohl znovu hodně prorazit, ale to musí chtít hlavně sám Gábor, který teď jistě bude plný euforie po důležité výhře, která by ho mohla nabudit k dalším změnám.
 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *