Explo poprvé obsáhle vysvětluje, proč zrušil Válku YouTuberů

Explo Vláďa
Organizace OKTAGON MMA fanouškům pravidelně nabízí různé projekty, skrze které se snaží oslovit i publikum mimo klasickou MMA bublinu. V minulosti jsme tak dostali Projekt X a nebo dívčí Projekt Y. Následně jsme se měli dočkat velké bitvy YouTuberů mezi Explem a Vláďou, ale nakonec na souboj nedojde. Proč? O tom se více rozpovídal právě Explo, který si sice bojové sporty evidentně zamiloval, ale zároveň se mu moc nelíbí často toxická komunita, která kolem nich existuje.
Khamzat Chimaev se utrhl! Vyzývá GOATa a těžké váhy

“Dal jsem si takovou výzvu, skrze kterou jsem se chtěl změnit z chlapce na muže. Říkal jsem si, že to prostě zkusím. Mám rád takové výzvy, které dávám sám sobě, protože se díky tomu posouvám. Když to má jasně nastavený deadline, tak je to pro mě motivující a makám. Umím dát do věcí 110 %. Stejně to bylo i s tréninky. Reálně jsem rok trénoval dvakrát denně od pondělí do pátku a v sobotu jsem měl jeden trénink navíc a neděle volno. Málem mi z toho jeblo. Bylo to tak strašně náročné. Vstal jsem, šel jsem na trénink, dostal jsem bídu, došel jsem domů, dal jsem si jídlo, pospal jsem 2 hodiny a šel jsem na další trénink. Žádný sociální život. Do toho jsem občas udělal nějakou spolupráci, abych měl peníze, protože jsem si všechno hradil sám. Takto jsem fungoval rok,” vysvětlil Explo v rozhovoru na YouTube kanále Duklock.
Původně jsme měli duel Vláďa vs Explo dostat na konci roku 2020 v O2 Aréně, ale s ohledem na koronavirovou krizi se souboj přesunul na jaro 2021. Ani tehdy na něj však nedošlo a nastal další posun, po kterém už bylo v podstatě jasné, že je konec, “Vypadalo to, že to nebude, tak jsem trénoval jen jednou denně. Pořád to však bylo v nedohlednu. Nikdo nevěděl, kdy se uvolní opatření. Už jsem toho měl dost. Rok a půl se něčemu takovému věnovat.

Nejvíc demotivační bylo to, že jak jsem do toho pronikl, tak jsem chápal, že je to úplná kokotina. Matchmaking s Vláďou, který je mnohem větší a váhu má tak o 20 Kg víc. Měli jsme jít váhu 79 Kg, což je o 10 Kg víc, než mám teď… Skrze tréninky, co jsem měl, jsem nemohl přibrat. Bylo to takové, že jsem makal, zlomil jsem si nos, cpal jsem do toho peníze a podívám se na IG OKTAGONu a lidi tě stejně mají za debila. Děláš maximum, říkáš si, že ty lidi přesvědčíš, že si to zasloužíš a oni pořád i po roce…
Matchmaking na hovno. Neměl jsem šanci přibrat a každé kilo už dělá rozdíl. Nebyl jsem s tím spokojený. Do toho lidi, do toho tréninky, do toho mi utíkal sociální život. Pak se mi stávalo, že jsem potkával bojovníky. Byl jsem tam třeba já i Vláďa a přišel nějaký borec a říká, že mě Vláďa zabije. To přeci není vůbec dobré na psychiku, když ti tohle řekne OKTAGON bojovník. Říkal jsem si tedy, že je to blbost.

Byl jsem z toho hodně hotový. Dával jsem do toho všechno a pak jsem zjistil, že ta smlouva, kterou máme, je vypršená, respektive že už v podstatě neplatí. Řešili jsme tedy, co bude a kdy. Už se mi do toho nechtělo.

Chtěl jsem se věnovat svým věcem. Máme spoustu projektů, kterým jsem se předtím věnovat nemohl. Už mi to i přestalo dávat smysl. To nadšení opadlo a už jsme to nedokázal tlačit po roce a půl. Byl jsem z toho unavený a chtěl jsem dělat jiné věci… Celá ta cesta byla dobrá a jsem za ní vděčný, ale říkal jsem si, jestli je nutné, abych šel do toho ringu. Stupňovali se mi i psychické problémy s úzkostmi.”
Tento projekt tak bohužel nevyšel. Zatím není jasné, zda půjde do boje alespoň Vláďa. Údajně se pracuje na náhradním řešení, ale zatím nejsou k dispozici bližší informace.

Zdroj: YouTube Duklock


2 komentáře na “Explo poprvé obsáhle vysvětluje, proč zrušil Válku YouTuberů”

  1. Pingback: Rozhodčí Miragliotta vysvětlil, proč čekal s ukončením Mira | MMA Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *