Epický turnaj? Organizace UFC chystá na červenec kartu roku

UFC 290

Americká organizace UFC už pomalu upíná svoji pozornost k turnaji UFC 290, který se koná 8. července v Las Vegas a vypadá to, že se nám rýsuje „další“ potenciální karta roku. Byť oficiálně od UFC nebyl potvrzený ani jeden zápas, tak několik seriózních zdrojů informovalo o bitvách, které jsou těsně před oficiální dohodou.

GOAT Jon Jones popisuje dvěma slovy speciálního Jiřího Procházku

Hlavním soubojem turnaje UFC 290 by měl být s největší pravděpodobností souboj navrátilce a nového šampiona těžké váhy Jona Jonese s bývalým králem těžké váhy Stipem Miocicem. Miocic má na svém kontě nejvíce vítězství v titulových zápasech těžké váhy. Mnohými je považován za nejlepšího zápasníka těžké divize všech dob. Ostatně i Jon Jones zmiňoval, že souboj s Miocicem je pro něj tou největší výzvou a motivací. Oba bojovníci jsou na tomto duelu dohodnutí a čeká se pouze na oficiální oznámení.

Stanice Fox Sports v pondělí informovala, že se na 8. července na turnaj UFC 290 chystá další titulový souboj mezi králem pérové váhy Alexanderem Volkanovskim (25-2) a prozatímním šampionem Yairem Rodriguezem (16-3, 1 NC). Jednání o tomto titulovém zápase pak potvrdila i další zahraniční média. Zde už se jen čeká na podpisy obou zápasníků. 
Na galavečeru UFC 290 bychom měli dostat také odvetu mezi Tonym Fergusonem a Kevinem Leem. Oba bojovníci se utkali v roce 2017 o prozatímní titul lehké váhy, který po vyrovnaném souboji nakonec ukončil Tony Ferguson na submisi ve třetím kole. Lee už na svém Instagramu sdílel neoficiální grafiku k zápasu. Na potvrzení si ještě nejspíš budeme muset počkat. 

V pondělí večer přišla také nejnovější spekulace, že UFC pracuje na očekávaném souboji mezi Iliou Topuriou a Movsarem Evlovem. Tento duel byl už jednou zrušen, ale fanoušci si tento střet přáli a UFC jim nejspíše vyhoví. Na další velké akci by se mohla představit vycházející hvězda Bo Nickal, který se už údajně domluvil na souboji s bývalým účastníkem The Ultimate Fighter Treseanem Gorem.  

Potenciální karta UFC 290:

Jon Jones vs Stipe Miocic

Alexander Volkanovski vs Yair Rodriguez

Tony Ferguson vs Kevin Lee 2 

Ilia Topuria vs Movsar Evloev 

Bo Nickal vs Tresean Gore 

Stephen Thompson vs Michel Pereira

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *