Elitní trenér André Reinders vysvětluje, proč odmítá Clash a podobné formáty

Reinders Clash Le Sy

Zdá se, že domácí CZ/SK scéna bude do velké míry kopírovat tu polskou. Tam také hodně dlouho hrály prim konvenční organizace, jako je například KSW, FEN a podobně, ke kterým se však časem přidaly i bizarní projekty, kterým se podařilo generovat podobná a mnohdy i mnohem větší čísla. O propastném rozdílu ve sportovní stránce se však samozřejmě netřeba bavit. A právě důraz na sport je důvodem, proč podobné projekty elitní domácí trenér odmítá.

„Zbijeme ho, zkasírujeme a ukončíme kariéru,“ potvrdil Růžička bizarní zápas

„Jsou věci, které odmítám. Celou svou kariéru jsem bojoval za to, aby MMA bylo považováno za klasický sport. V době, kdy jsem já zápasil, tomu tak ještě úplně nebylo. V dnešní době už myslím, že to berou všichni tak automaticky, byť to nemají někteří rádi. A už z principu všechny věci kolem, ať už jsou to různé formy zápasů youtuberů, nějaké fackované nebo zápasy bez rukavic… Tyhle věci odmítám, protože chci zdůrazňovat sportovní stránku MMA. Nějaká show kolem samozřejmě probíhá, ale v první řadě je to sport. A rozhodně nechci podporovat věci, které lidi odvádí od toho, co je podstata našeho sportu.““ vysvětlil trenér Reinders pro iSport.cz.

„V MMA zkrátka neplatí, že 1 + 1 jsou 2. U někoho je to hodně sport, u někoho méně a u někoho vůbec. Také tam hraje roli politika, atraktivita a showbyznys. Proto já vždy říkám, že profesionální MMA je showbyznys. Není to čistý sport v tom slova smyslu, že nestačí být jen dobrý sportovec. Když nebude borec zajímat lidi, tak se k šanci nedostane a nebo se k ní dostane za dvakrát až třikrát delší dobu, než by si třeba zasloužil po čistě sportovní stránce. Takhle je však ten sport vystavěný a takhle funguje,“ rozpovídal se promotér Ondřej Novotný ve svém vysílání v souvislosti se situací v UFC welteru a nebo na vrcholu polo-těžké váhy v OKTAGONu. Právě v OKTAGONu se zatím daří skvěle balancovat špičkové zápasy se spíše show projekty, díky čemuž organizace oslovuje čím dál větší cílovou skupinu.

Bizarní projekty pak sází čistě jen na show a sportovní stránka jde úplně a nebo do velké míry stranou. Příkladem jsou polštářové bitvy, souboje 2 vs 2 a podobně.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *