Elitní Roberto Soldič velebí hvězdu organizace OKTAGON MMA

Soldič OKTAGON MMA

Roberto Soldič, který je díky svému 18. místu ve světovém žebříčku střední váhy, kde má kolem sebe čistě jen UFC a Bellator bojovníky, považován za jednoho z nejlepších bojovníků mimo UFC, před časem oznámil přestup do organizace ONE FC, kde ho už brzy čeká debut. V rámci otázek a odpovědí na svém IG profilu se však pozastavil i u organizace OKTAGON MMA, kde působí jeho dobrý kamarád, kterého samozřejmě vychválil a slíbil mu, že bude k dispozici kdykoliv to bude potřeba

Wow! OKTAGON hlásí velkou posilu, kterou speciálně “půjčuje” samo UFC

„S Christianem Eckerlinem se znám od doby, co jsem začal trénovat v Německu. Je to velmi přátelský člověk. Vždy jsem mu pomáhal s přípravou a on mi za to velice pomohl s tím, abych si získal německé fanoušky, což je nesnadný úkol, protože většina Němců sleduje hlavně fotbal. Christian je skvělý bojovník a také šikovný YouTuber. Přeji mu jen to nejlepší a slibuji, že se na mě může kdykoliv spolehnout,“ reagoval Soldič na svém IG profilu na otázku, co si myslí o německé OKTAGON hvězdě Eckerlinovi.

Christiana, který si na červnovém turnaji ve Frankfurtu připsal jeden z nejepičtějších OKTAGON nástupů, čeká už v polovině října odveta právě z června. Souboj totiž tehdy poznamenal údajný úder do slabin, který však německé komise, která řešila protest, nepotvrdila a nakonec tak výsledek zápasu změnila z výhry Eckerlina na NC. Nyní nás tedy čeká odveta, která bude určitě hodně zajímavá a hlavně vyhrocená. Už poprvé totiž při nástupu domácího borce téměř spadla hala a u odvety se čekají ještě větší ovace.

 

 

Soldiče čeká premiéra ve ONE FC

V nedávném příspěvku na Instagramu dal Soldič najevo, že čeká na termín zápasu. Následně na svém profilu na Facebooku potvrdil, že se jeho debut uskuteční na turnaji ONE Championship 164, který se koná 3. prosince v Singapuru. Je zajímavé, že tento galavečer není vysílán na Amazon Prime, ale má být volně na YouTube (u nás snad i O2 TV Sport). Doufejme, že si Soldič „nespletl“ datum, protože 2. prosince je také turnaj ONE FC. Ten je vysílaný právě na Amazon Prime, což znamená, že se galavečer uskuteční ve vysílacím čase pro fanoušky v USA. Vypadá to tedy, že turnajem, kde se představí Soldič, bude organizace ONE FC cílit především na Evropu. 

Soldičův první soupeř v asijské organizaci zatím nebyl zveřejněn. V té souvislosti se ale nejvíce skloňuje jméno Zabeztiana Kadestama (14-7), který si o zápas se Soldičem řekl hned po svém poslední souboji. V tom za minutu knockoutoval Iuriho Lapicuse (14-2). Soldič později Kadestamovu výzvu přijal. Ten nyní vypadá jako nejpravděpodobnější soupeř pro Soldičův debut ve ONE FC. 

Bývalý král welterové váhy se po třech porážkách vrátil na vítěznou vlnu, když v předchozích dvou zápasech zvítězil na KO. Nyní už má na svém kontě 12 KO ze 14 vítězství. Soldič má ve své profesionální kariéře bilanci 17 KO z 20 vítězství. Jejich vzájemný zápas by prakticky zaručoval zajímavou přestřelku. Nebo bude Soldič cílit na aktuálního vládce welterové váhy Kiamriana Abbasova (23-5)?