Elitní boxer Tyson Fury se přesune do MMA?

Tyson Fury
V poslední době vídáme poměrně často, že se MMA bojovníci přesunou do boxu nebo jiného postojového sportu. Příkladem může být legendární Anderson Silva, známý Alistair Overeem, zkušený Vitor Belfort a nebo po penězích toužící Askren a Woodley. Málokdy se však stane, že by se nějaký boxer pokusil vstoupit do oktagonu. MMA je totiž komplexní sport, který lze přirovnat k desetiboji. Je v něm nutné se zlepšovat hned na několika frontách najednou, což je nesmírně složité. Box je samozřejmě rovněž náročný sport, ale je hodně úzce zaměřený a oproti MMA jednostranný. Existuje však šance, že bychom se výhledově mohli v MMA světě dočkat boxerské posily. A to ne jen tak ledajaké. S myšlenkou si totiž pohrává Tyson Fury.
Šampion Buchinger vysvětlil, čím ho Barborík tak nasr*l

“Pokud by se mu dostalo dobrého tréninku, tak by si rozhodně vedl skvěle,” myslí si Furyho otec John Fury, který nedávno dělal rozhovor s Danem Hardym. “Už jsem ho viděl excelovat i v jiných sportech, třeba ve wrestlingu. Mám v hlavě několik nápadů, jak by se jeho kariéra mohla dále vyvíjet. Už od mala má rád změny a pořád něco podniká. Má v sobě mnohem více, než jen ty ruce, věřte mi. Navíc je hodně rychlý a lehký na nohou. Balanc je také dobrý. Věřím, že kdyby si ho vzal do parády nějaký dobrý MMA trenér, tak by se děly velké věci. Však se zeptejte Darrena Tilla, který s ním trénoval. Má dobrá kolena a také lokty. Už jsem ho viděl několikrát bojovat mimo ring, takže dobře vím, čeho je schopný.”
Fury se přitom v minulosti lehce popichoval s Francisem Ngannou, se kterým by se prý rád utkal. Samozřejmě se tehdy mluvilo o boxerské bitvě, ale bylo by zajímavé sledovat, jak by se duel vyvíjel, kdyby se zápas odehrál podle upravených pravidel, které navrhoval Khabib. Ten totiž mluvil o tom, že by se s Floydem Mayweatherem mohl utkat v tom režimu, že by bylo 9 kol boxu a jedno poslední MMA. To by bylo poměrně fér.

Furyho případný přestup je však zatím hudbou budoucnosti. V říjnu ho totiž čeká završení trilogie s Wilderem a následně se bude řešit, co dál.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *