Edwards vysvětluje, proč si zaslouží titulovou šanci

Leon Edwards Diaz

Edwards vysvětluje, proč si zaslouží titulovou šanci

V poslední minutě se sice dostal do velkých problémů, protože se nechal tvrdě trefit a jen tak tak, že zůstal na nohou, ale nakonec Leon Edwards souboj s Diazem přežil a připsal si tak již deváté vítězství v řadě. Do souboje vstupoval jako trojka divize, takže se dá předpokládat, že pozici uhájí a v lepším případě se přesune na druhé místo. Logicky by tak měla přijít titulová šance, ale háček je v tom, že na prvním místě divize je Colby Covington, který dle slov UFC prezidenta Dany Whitea dostane přednost.

https://www.mmashorties.cz/index.php/2021/06/15/souper-prozradil-ze-jones-znovu-neprosel-dopingovou-kontrolou/

“Vyzyvatel je stále Colby,” potvrdil Dana White po turnaji UFC 263, že na plánu je stále odveta Usman vs Covington 2. To se však Leonovi samozřejmě vůbec nelíbí, protože cítí, že si titulovou šanci zaslouží a udělal pro ní dost.

“Byl jsem ochotný zápasit s kýmkoliv: Chimaev, Diaz, Muhammad. Však tihle borci ani nejsou v TOP 10. Jsem jediný, kdo na podobné zápasy kývne. Ostatní se jen různě vymlouvají a vykrucují a místo toho, aby zápasili, tak si jen stěžují. Já jsem ten, kdo bojuje a poráží všechny tyhle tvrdé soupeře. Cítím tedy, že si titulovou šanci zasloužím,” připomněl Leon, že v poslední době kývl hned na několik soubojů, které vlastně v jeho pozici úplně nedávaly smysl a spíš představovaly velké riziko. “Colby si ten zápas nezaslouží. Já si tady nestěžuju a nefňukám. Před lety jsem prohrál a vzal jsem to jako chlap. Propracoval jsem se zpátky a nasbíral 9 výher v řadě. Kdo jiný si tedy zaslouží titulovou šanci?”

Leon totiž před lety naposledy prohrál právě s Usmanem, který už nějaký ten pátek dominantně vládně welterweight divizi. Naposledy například chladnokrevně ukončil Masvidala. Právě s tím by se přitom prý mohl Leon Edwards v mezidobí utkat. Alespoň si to myslí UFC prezident Dana White, který tak možná začne plánovat zápasy Usman vs Covington 2 a Edwards vs Masvidal, což nezní vůbec špatně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *