Dvořákův poslední soupeř Ronderos dostal trest od USADA

Ronderos Dvořák

David Dvořák se měl v květnu původně utkat s Paivou, ale ten měl před oficiálním vážením vážné zdravotní problémy, takže byl nucen ze zápasu odstoupit. Hledala se tedy náhrada, kterou se naštěstí na poslední chvíli podařilo najít. Do boje tak šel Ronderos, kterého David navzdory všem vlastním zdravotním problémům ukončil hned v prvním kole, když se mu podařilo jednou rukou nasadit tak těsné škrcení, že byl soupeř nucen odklepat. Zápas však má v zákulisí ještě dohru. Ronderos totiž dostal trest od anti-dopingové agentury USADA.

Karlos Vémola informuje o svém aktuálním zdravotním stavu

Co se stalo? Ronderos byl v souvislosti se zápasem s Davidem Dvořákem, který bral doslova na poslední chvíli, pozitivně testován na kokain, za což dostal měsíční trest. Původně mu hrozila delší stopka, ale údajně se mu podařilo dokázat, že látka nebyla užita k tomu, aby jakkoliv ovlivnila výkon.

Detaily nejsou k dispozici, ale je možné, že si Ronderos zkrátka “užíval” život a v tom přišla nabídka od UFC, kterou pohotově přijal. Trest se vztahoval k 22.5., takže už uběhl a Ronderos je tak nyní schopen ve své kariéře pokračovat. Původně jsme ho měli vidět na turnaji UFC Vegas 33, ze kterého byl však z neznámých důvodů stažen. Je možné, že problémem bylo právě probíhající USADA vyšetřování.

David Dvořák každopádně důležitý zápas vyhrál a připsal si tak třetí UFC výhru, po které začal vyjednávat další smlouvu, která by měla být o poznání lepší, než ta první “nováčkovská”. Výhledově bychom ho pak měli vidět zpět v boji. Aktuálně mu patří v rámci žebříčku muší váhy 11. místo, takže by klidně mohl dopadnout zápas se Schnellem a nebo Bontorinem. Elliott, který je hned nad ním, už má totiž domluvený zápas a je otázkou, kdy se po něm vrátí zpět do boje.

1 komentář na “Dvořákův poslední soupeř Ronderos dostal trest od USADA”

  1. Pingback: Snový příběh! Od mínusu na kontě k bonusu | MMA Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *