Dricus Du Plessis se hájí před naštvaným UFC prezidentem Whitem

Du Plessis White

Úplně původně jsme se měli na turnaji UFC 293 dočkat souboje Adesanya vs Du Plessis, ale Dricus si nakonec vyžádal více času, takže ho zastoupil Sean Strickland, který je po perfektním výkonu novým šampionem střední váhy. Nabízelo by se, aby byl další na řadě právě Dricus, ale je evidentní, že svým odmítnutím zápasu UFC prezidenta Danu Whitea hodně naštval. „Strickland je příkladem, že bys nikdy neměl odmítnout titulovou šanci,“ nechal se například Dana slyšet. Du Plessis se však hají a vysvětluje situaci.


 

Tak to je škoda! Organizace OKTAGON MMA to tentokrát nedokázala

„Byl jsem připraven reagovat na každou situaci, která by mohla kolem turnaj UFC 293 nastat. Samozřejmě, že Dana White nebyl příliš šťastný, že jsem odmítl zápas. Řešil jsem však zranění a nabídka na titulový duel přišla jen 7 týdnů před jeho konáním. Nechápu, proč se Dana zlobí,“ řekl Du Plessis pro FightWave.

„Koneckonců je to pro UFC obchod a to musíte respektovat. Ale pokud se můžu podívat na svou dosavadní kariéru, vím jistě, že nejsem někdo, kdo odmítá zápasy, pokud k tomu není dostatečně dobrý důvod. Několikrát jsem přijal zápasy v krátkém termínu. Pokaždé, když mi zavolají, řeknu: ‚Ano, jdeme na to‘. Tentokrát to však kvůli zranění a krátkému termínu nebylo možné. Jsem rád za Seana Stricklanda. Jsem také rád, že Izzy dostal trochu nakládačku, i když bych byl rád, kdybych mu ji dal já.“

Uvidíme tedy, jak se situace vyvine, protože do věci by mohl hodně promluvit i souboj Costa vs Chimaev, který nás čeká už v říjnu na dalším turnaji v Abu Dhabí. Vítěz by si totiž rovněž mohl nárokovat titulovou šanci.
   

Du Plessis a reakce na prohru amatéra Adesanyi

„No, tak to je tedy překvapení a zklamání. Nemyslete si, že by to na mě nějak udělalo dojem, ale rozhodně gratuluji Stricklandovi k zisku titulu a výhře nad tím nigerijsko-čínským Novo Zélanďanem. Já i Stricklad jsme se v poslední době postarali o velká překvapení a já jsem rozhodně číslo jedna divize, takže bychom si to spolu měli rozhodně dát. 

Poté dám Adesanyovi zaslouženou šanci na mé domácí půdě v Jihoafrické republice. Předem však říkám, že nechci zápasit s amatérem, kterému čelil Sean. Chci tu nejlepší možnou formu Adesanyi, která je k dispozici. Dopřej si tedy čas a dej si sračky dohromady, protože to budeš potřebovat,“ poslal Du Plessis jasný vzkaz, ve kterém si řekl o titulovou šanci a následný duel s Adesanyou. 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *