Dominik Humburger reaguje na KSW prohru, která je první v kariéře

V sobotu 16.9. byl na programu galavečer KSW 86, který přinesl kontroverzní titulový zápas v bantamové váze mezi šampionem Jakubem Wiklaczem a Sebastianem Przybyszem, který nakonec skončil remízou. Na turnaji se ovšem představili také dva čeští zápasníci Viktor Pešta a Dominik Humburger. Viktor vybojoval premiérové vítězství v organizaci KSW a Dominik si naopak připsal první porážku v kariéře. Jak na ní reagoval?


 

Lajoš Klein změřil síly se známými kulturisty a byla z toho KO a zlomený nos

V hlavním před-zápase galavečeru KSW 86 se utkal Michal Michalski (11-5), který měl za sebou již několik zápasů v KSW, s do té doby neporaženým Dominikem Humburgerem (7-1). Pro Michalskiho to byla premiéra ve střední váze a rozhodně nic nepodcenil. Po velmi vyrovnaných třech kolech se rozhodovalo na body. Rozhodčí viděli zápas 29-28,29-28 a 30-27 ve prospěch domácího zápasníka a Dominik Humburger si tak připisuje prví porážku ve své profesionální kariéře. Jaká byla jeho reakce na zápas s Michalskim?  

„V první řadě bych vám chtěl hrozně moc poděkovat, protože vás bylo hrozně moc, co jste mi psali, že jsem zápas vyhrál a že to bylo super. Nečetl jsem ani jeden špatný komentář nebo zprávu. Za to Vám moc děkuji. Ale zápas jsem prohrál a můžete mi napsal kdokoliv – cokoliv a stejně mě to bude bolet, protože já prohry špatně snáším. Tahle prohra mě opravdu bolí, protože jsem prohrál proti klukovi, na kterého jsem v pohodě měl.“„Nemám naštěstí žádné zranění a jediné co mám je modrák pod okem, jinak jsem úplně cajk, což se nedá říct o mém soupeři, jestli jste viděli jeho fotky. Nechci se na nic vymlouvat. Do zápasu jsem šel a zápasník by měl vědět, že je stoprocentně připravený. Já jsem tomu věřil, ale spíš jsem si něco nalhával, protože už během přípravy a před zápasem bylo něco špatně. Řešil jsem věci, které se nemají řešit před zápasem. Nechci úplně rozebírat co se dělo, řešil jsem sra*ky doma, stěhování a hodně jiných věcí.

V průběhu přípravy jsem cítil, že je něco špatně. Nejhorší je, že to trvalo až do zápasu. Už v ten den, co jsem se vzbudil, nechtěl jsem to dát najevo před svým týmem, ale nebylo to ono, takové to nadšení, ten oheň, který mám před každým zápasem, ale teď to bylo takové ´mouchy snězte si mě´. Po zápase jsme to řešili s mým manažerem, který cítil to samé.  

Do zápasu jsem šel na 20-30 procent, bylo to takové, že to ani nedokážu popsat. Jak kdyby mi bylo jedno, jestli vyhraju nebo prohraju. Myslím si, že nejhorší, co se může zápasníkovi stát, je, že mu je vlastně jedno, jestli vyhraje nebo prohraje.

Asi nejlepší věc na té prohře je, že prohra mě vždycky neskutečně motivovala a chtěl jsem být okamžitě na tréninku a chtěl jsem začít znovu. Přesně tohle se teď děje. Po příjezdu z Polska jsem byl už v osm večer na tréninku a ještě jsem ani trénovat nepřestal. Můžete mi věřit, že se vrátím v takové formě, kterou jste u mě ještě neviděli,“ reagoval na svém Instagramu Dominik Humburger.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *