Doktor popisuje Procházkovo údajně nejhorší zranění ramene v historii UFC

UFC Procházka

První zprávy, které informovaly o tom, že byl Jiří Procházka nucen odstoupit z titulové odvety s Gloverem Teixeirou, mluvily o tom, že došlo k vážnému ortopedickému zranění. To následně potvrdil i UFC prezident Dana White, který se nechal slyšet, že jde o nejhorší zranění ramene v historii UFC. Celá věc se tedy zdá hodně vážná, takže se na vše podíval i známý doktor Brian Sutterer, který dlouhodobě rozebírá zranění spojená s bojovými sporty.

Šampion Procházka se smutkem v očích posílá vzkaz fanouškům i kolegům

Video, které obsahuje celou řadu odborné termionologie, nebudeme doslovně překládat, protože doktor Sutterer vše názorně vysvětluje, takže celou věc jistě pochopí i ti, kteří úplně nevládnou angličtinou. V podstatě však jde o to, že u Jiřího Procházky došlo k vyhození ramene, což je poměrně běžné zranění. S ohledem na vyjádření Dany Whitea se však nabízí hned několik scénářů. Pravděpodobně došlo k přetrhání vazů, které drží rameno na místě a napomáhají jeho pohybu. V horším případě došlo k poškození kloubní jamky a možnému ulomení kostí, kdy by byla nutná rekonstrukce. Také je možnost, že došlo k poškození nervu, který u ramene vede.

Na bližší informace si budeme muset počkat, ale dle Sutterera to vypadá na minimálně půlroční pauzu s tím, že pokud by se potvrdily horší scénáře, tak to může být klidně i rok.

Dle informací Ariela Helwaniho Jiří navzdory zranění, ke kterému prý došlo už před týdnem, plánoval do souboje nastoupit i v případě, že bude mít jen jednu ruku. Doktoři však varovali, že by se mohlo zranění prohloubit a problém by tak mohl být doživotní, což samozřejmě  BJP nemohl riskovat, takže se nakonec rozhodl, že ze souboje odstoupí a uvolní opasek, aby o něj mohli bojovat Blachowicz a Ankalaev.

 
    

Dana White o zranění

“Je to nejhorší zranění ramene, jaké lékaři v historii UFC viděli,” řekl White pro Yahoo Sports. “Je to opravdu vážné. Jeho rameno je špatné, kurevsky špatné. Čeká ho vážná operace, která si vyžádá rozsáhlou rehabilitaci. Včera večer jsme se s Jiřím setkali a poslouchejte, ten chlap má prostě úroveň, jakou vidíte jen málokdy. Je to doslova válečník, ale samozřejmě byl tím vším zdrcený. To on sám však začal mluvit o vzdání se titulu. Bude dlouho mimo hru, takže by na to nakonec asi stejně došlo, ale než jsme to my vůbec stačili navrhnout, tak Jiří učinil rozhodnutí. On s tím před nás přišel a řekl, že z úcty k ostatním bojovníkům nechce zdržovat divizi. Řeknu vám, že ten kluk je borec, když takhle zareagoval,” chválil Dana White Jiřího Procházku, který byl měl být minimálně půl roku mimo hru, ale mluví se i až o roční pauze.

“Však víte, jak to s rameny je,” vyjádřil se k situaci i manažer Tim Simpson. “Vyskočilo mu a čekalo se, jestli se vrátí zpátky. U ramene však člověk neví, jak moc je to vážné, dokud se na to opravdu nepodívá a nevyšetří se to.”
   

Jiří Procházka a jeho odhodlané vyjádření

“S velkým zklamáním musím oznámit, že na UFC 282 nebudu obhajovat svůj pás. Při dokončování přípravy na obhajobu titulového pásu v polo-těžké divizi UFC jsem se na tréninku v Las Vegas zranil. Poranil jsem si rameno a je nezbytná operace, která mě odstaví minimálně na 6 měsíců. S vědomím této informace, jsem se rozhodl, po konzultaci s vedením UFC, že z důvodu tohoto časového omezení, nebudu brzdit polo-těžkou divizi a titul aktuálně uvolním.

Pro titul šampiona UFC si půjdu hned jak mi doktoři dají zelenou do zápasu. Půjdu si pro ten pás a získám ho, nehledě na to, kdo ho bude aktuálně držet. Vždy bylo pro mě to nejdůležitější, ukazovat ty nejlepší výkony a porovnávat sám sebe s těmi nejlepšími. Nechť se teď ten nejlepší ukáže, kdo tam je. Do půl roku jsem zpátky a ten titul si vezmu, ať už ho bude držet kdokoliv. Omlouvám se svým fanouškům, přátelům, rodině, kteří si koupili vstupenky a plánovali cestu do Las Vegas, aby mě podpořili, moc to pro mě znamená. Chci se omluvit i Gloverovi. Vítězství!” vzkázal Jiří Procházka na svém IG profilu.
  

 

UFC 282: Oficiální Startovka 

Jan Blachowicz vs. Magomed Ankalaev

Paddy Pimblett vs. Jared Gordon

Robbie Lawler vs. Santiago Ponzinibbio

Bryce Mitchell vs. Ilia Topuria

Prelims

Ovince Saint Preux vs. Philipe Lins

Jay Perrin vs. Raul Rosas Jr.

Dricus Du Plessis vs. Darren Till

Jairzinho Rozenstruik vs. Chris Daukaus

Edmen Shahbazyan vs. Dalcha Lungiambula

Billy Quarantillo vs. Alexander Hernandez

Chris Curtis vs. Joaquin Buckley

T.J. Brown vs. Erik Silva

Cameron Saaiman vs. TBD

Vinicius Salvador vs. Daniel Da Silva

 
 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *