Dočká se Patrik Kincl titulového duelu?

KSW, Kincl

Dočká se Patrik Kincl titulového duelu?

Český zápasník Patrik Kincl má za sebou druhý duel v prestižní polské organizaci KSW. Oba se mu podařilo ukončit před časovým limitem a tím udělal dojem nejen na promotéry organizace, ale také na polská media, která se ptala na potenciální titulový duel ve welterové váze.

https://www.mmashorties.cz/index.php/2021/06/07/ufc-elita-reaguje-na-duel-mayweather-vs-paul/

Patrik Kincl (24-9-1NC) se už v prvním zápase v organizaci, uvedl pěkným ukončením Tomasze Drwala. Nyní po trošku těžším prvním kole přidal druhé ukončení a pomalu si říká o titulovou šanci ve welterové váze. S touto otázkou přispěchala po vítězném zápase i polská media. Kromě titulové otázky, padaly i dotazy na Tomasze Romanowskiho, který Patrika v prvním kole očividně zaskočil. “Chtěl jsem ho rozsekat v postoji na maděru, ale bohužel se ke mně dobře dostával a nepustil mě k tomu. Musím uznat, že Tomasz byl na mě výborně připravený a všechno si skvěle hlídal, takže určitě si zaslouží respekt.”

S jakou taktikou šel Patrik Kincl do zápasu a v čem mu soupeř dělal největší problémy? “Nepustil mě na mojí vzdálenost, velmi dobře to zkracoval a neviděl jsem moc ten jeho zadní úder, který tam často lítal. Věděl jsem, že do prvního kola dává hodně síly a že to budu muset nějakým způsobem přežít, abych mohl přebírat otěže zápasu od druhého kola. Když se mi pak povedl ten takedown, tak už jsem cítil, že to lehce vypustil, ale v jeden moment se tam ještě zkoušel postavit. To mu nevyšlo a v tu chvíli jsem věděl, že ten zápas ukončím, což se podařilo.”  

KSW, Kincl

Titulová šance v KSW?

Otázka od polských novinářů padla na titulový zápas, a dokonce na konkrétního soupeře. Ti se Patrika ptali, jestli je nyní ten správný moment na titulový souboj s Roberto Soldičem. “Určitě, ale co jsem slyšel, tak Roberto se chce vydat jinou cestou do vyšší váhové kategorie. Uvidíme, co přijde. Já se soustředím pouze na konkrétní zápas, který mám před sebou. Teď přijde vyjednávání s KSW a uvidíme, co mi nabídnou.”

S kým by se tedy Patrik Kincl mohl v budoucnu utkat o uvolněný titul, pakliže se Roberto Soldič opravdu přesune natrvalo do střední váhy? Nabízí se neporažený Shamil Musaev (15-0). Ten si nyní odpykává trest za potyčku po KSW 58, ale brzy by měl být k dispozici. U Musaeva však není jasné v jaké váze bude pokračovat, protože v KSW má dva souboje v lehké váze a jeden ve welterové. Dále jde zde bývalý zápasník Strikeforce a Bellatoru Marius Zaromskis (23-9). Naposledy zdolal asi největšího favorita na titulový zápas v KSW Andrzeje Grzebyka, který si v zápase zlomil nohu a jeho kariéra se tím značně přibrzdila. Nicméně Zaromskis má pouze jeden duel v organizaci. Největší šance na zápas o uvolněný titul má Michal Pietrzak (10-4), který má v KSW dvě vítězství v řadě. Snad na tuto otázku dostaneme brzy odpověď a dočkáme se významného titulového zápasu pro české MMA.

 

3 komentáře na “Dočká se Patrik Kincl titulového duelu?”

  1. Pingback: Fight and Talk podcast - David Dvořák | MMA Shorties

  2. Pingback: Monika Chochlíková už zná soupeřku na další MMA zápas

  3. Pingback: Je to tu! Patrik Kincl se porve o pás šampiona KSW! | MMA Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *