“Diaz je nejlepší pouliční rváč,” říká legendární trenér

Nate Diaz

“Diaz je nejlepší pouliční rváč,” říká legendární trenér

Na turnaji UFC 263 jsme se dočkali i návratu Nathana Diaze, který se v oktagonu objevil poprvé od prohry s Masvidalem. Tentokrát se Nate utkal s trojkou divize Edwardsem, který celý zápas skvěle kontroloval a tvrdě trefoval. Nate však dokázal všechny rány ustát a nakonec v úplně poslední minutě zápasu nebezpečně zahrozit. Podařilo se mu totiž soupeře tvrdě trefit a dostat do vážných problémů. Místo dobíjení se však kochal svým úspěchem, což ho možná stálo cenné vítězství. Diaz však znovu dokázal, že jej není radno podceňovat a že v případě více kol by zřejmě dokázal zatopit leckomu. To si myslí i trenér Zahabi, který dlouhodobě dohlíží na kariéru legendárního GSPho.

https://www.mmashorties.cz/index.php/2021/06/29/bellator-bojovnik-tvrde-vypnul-opilce-v-baru/

“Pokud bychom měli zápas, který není nijak limitovaný koly, tak mám za to, že by Nate porazil 99 % bojovníků. Však ho nikdo nedokáže utahat ani vypnout. Nate jde navzdory čemukoliv pořád dopředu a vyvíjí tlak. Podle mě je to jeden z nejstrašidelnějších bojovníků vůbec. Pokud by se s ním někdo dostal do souboje na ulici, tak si myslím, že půjde o život,” myslí si Zahabi.

Je pravda, že během 33 zápasů byl via KO/TKO Diaz ukončen jen dvakrát. Jedno TKO navíc pochází ze zmíněného zápasu s Masvidalem, který byl zastaven kvůli velkým tržným ranám v obličeji. A právě ty by mohly Zahabiho teorii trochu narušit. Pokud bychom se totiž bavili o duelu bez limitovaných kol, tak by se snadno mohlo stát, že by měl Nate velice rychle obličej plný jizev a velkých tržných ran. Mezi koly totiž na těchto zraněních pracují cutmani, kteří je sice úplně nevyřeší, ale alespoň se mohou pokusit omezit krvácení a podobně. V zápasu bez limitu by se tak klidně mohlo stát, že by Nate přes všechnu krev na soupeře ani neviděl.

Není však pochyb o tom, že je Diaz unikátní borec, který vyniká osobitým stylem, který fanoušci milují. Právě po souboji s Edwardsem se Nate nechal slyšet, že se velice brzy vrátí zpět do boje, tak uvidíme, zda tento slib splní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *