Děsivý Magomedov kritizuje svůj vlastní výkon a odhaluje, jakou specialitu si chystal

Magomedov

Kartu proběhnuvšího turnaje UFC 294 otevíral UFC nováček Sharaputdin Magomedov (12-0) alias Shara Bullet, který změřil síly se Silvou, který v oktagonu vydržel tři kola i s tvrďákem Pereirou. Čekalo se tedy, jak si Shara s výzvou poradí a neporažený borec to zvládl. Neobešlo se to však bez komplikací.


 

Promotér Ondřej Novotný přiznává, na čem ztroskotala jednání bitvy Kincl vs Vémola 3

„Byly tam momenty, kdy jsem cítil, že jsem ho měl na lopatě, ale nepodařilo se mi jich lépe využít. Když mě vzal na zem, tak jsem se nijak nehnal za tím, abych vstával, protože jsem ho chtěl natrefovat ze zad. Chtěl jsem mu ublížit, aby lidé, kteří mluví o tom, že mě stačí dostat na zem, viděli, co je případně čeká.

Sypal jsem tam lokty a vše možné. Mým cílem bylo ho ukončit ze zad. To by asi nikdo nečekal. Udělal jsem pro to vše a vůbec nechápu, že to ustál. Sypal jsem ho tam vším a on to přežil. Měl jsem skvělý plán, ale on byl proti,“ prozradil Magomedov, že nevstával schválně, protože chtěl všem poslat jasnou zprávu, že ani přes zem na něj cesta nepovede.
   

Shara kromě loktů a úderů trefil i několik tvrdých kopů, ale Silva všechno skoro až zázrakem přežil, „Opravdu jsem se ho snažil ukončit ze zad a právě u těch kopů jsem si říkal, že jsem blízko, ale on držel. Chtěl jsem lidem jasně ukázat, že to, že mě dostanou na zem, ještě nic neznamená. Pokud mě vezmete na zem, tak vás budu sypat dál. Mám celou plejádu technik, které mohu použít, takže se nespoléhejte na to, že mě vezmete na zem a bude konec.“

Magomedov sice Silvu neukončil, ale právě i ze zad bodoval a nakonec tak jasně vyhrál na body a připsal si tak první UFC výhru, na kterou by chtěl navázat už v prosinci na další akci, tak uvidíme, zda mu vedení vyjde vstříc.
  

Na zem poukázal i Dana White

„Je to pořádný tvrďák. Debutoval v UFC, takže na něj byl velký tlak. Je z Dagestánu, takže jsem nečekal, že bude mít nulovou obranu proti takedownům, ale kromě toho je to skvělý borec. Moc se mi líbí jeho styl. Uvidíme, jak se mu bude dařit dál. Rozhodně však musí zapracovat na obraně, pokud se chce prosadit. V UFC už prostě musíte mít všechno. Má skvělý postoj a skvěle to mixuje, kdy posílá kopy, údery i lokty, ale ta zem je velká mezera, na kterou by mohl doplatit,“ chválil Dana White, ale zároveň doporučoval, aby si Shara najel zem, protože by na to jinak mohl doplatit.

Magomedov hned po souboji požádal, jestli by v prosinci nemohl bojovat znovu v Číně. Vypadá to tedy, že chce zůstat aktivní. Navíc je u něj otázkou, jak to bude mít s vízy do USA, se kterými mají východní bojovníci v poslední době velké problémy. Možná tak chce využít každou šanci, kdy UFC pořádá turnaj mimo USA, tak uvidíme, zda mu vedení dá zápas.
 

Co má Magomedov s okem?

Sharaputdin Magomedov je 28letý bojovník střední váhy s bilancí 11-0. Mimo MMA byl šampionem Eurasie v barmském boxu, v K1 má bilanci 18-2 a je ruským šampionem v Muay-Thai. Magomedov nastartoval svoji MMA kariéru v roce 2017, ale začínal zápasit na menších turnajích v Číně. Teprve loni, když začal zápasit v AMC Fight Nights, tak si ho fanoušci začali všímat. Od té doby udělal velký progres, který mu vynesl smlouvu s organizací UFC. 

Jedna z prvních otázek, která většinu fanoušků napadne, když se řekne Sharaputdin Magomedov, bude pravděpodobně „co má s okem?“. Shara Bullet utrpěl zranění oka v roce 2016. Dagestánský zápasník nikdy nepochopil, kdy a jak se to stalo, jestli to bylo při tréninku, v zápase nebo v důsledku stresu. K lékařům se však vydal pozdě. Tehdy si myslel, že jde pouze o křeč v oku, ale šlo infekci, která se postupně zhoršovala. 
Jeho léčba trvala rok a půl, podstoupil hned osm operací a jeho oko se stabilizovalo. Magomedov nedávno prozradil, že na pravé oko nyní vidí jasně a jeho soupeři se prý schválně snaží používat pravou stranu, ale nepomáhá jim to. 

„Stálo to hodně peněz. Ale v té době jsem byl v péči rodičů. Ocitl jsem se v těžké situaci. Dva roky jsem netrénoval, nebojoval. V podstatě se dá celá moje kariéra rozdělit na období „před“ a „po“ tomto zranění. Před operací jsem se bál hlavně injekce do oka. Je to velmi nepříjemné. Propíchli ho ze dvou nebo tří stran. Jeden vpich je kamera a ty další dva jsou něco na vyčištění oka. Měl jsem hodně různých fází, doslova mi mučili oči. Lékař mi po poslední operaci řekl, že to nejhorší mám za sebou a můžu zase trénovat.“


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *