David Kozma reaguje na Britův odchod z OKTAGONu a jeho boj o UFC

Kozma Brito

Na konci minulého roku jsme byli svědky velkého střídání stráží. Dlouholetý šampion David Kozma totiž nestačil na šikovného Brazilce Kaika Brita, který předvedl dominantní výkon a nakonec se stal teprve druhým šampionem OKTAGON welterweight divize. Následně měl být součástí milionového projektu Tipsport Gamechanger, ale účast si nakonec rozmyslel a dobře věděl proč. Nedávno totiž dostal nabídku zabojovat o UFC smlouvu. Co na to David Kozma, který se hned několikrát slyšel, že by chtěl po milionové pyramidě odvetu?

Na jaký „balík“ si přišel Diego Kotlár za 30 sekund boje s Bendou?

„Brito dostal nabídku od UFC do Contender Series. Vždycky měl v plánu se dostat do UFC. Vůbec se tomu tedy nedivím. Na jednu stranu mu přeji úspěch, ale na druhou stranu bych s ním chtěl samozřejmě odvetu. Chtěl bych, aby se do UFC nedostal a poté, co vyhraji Tipsport Gamechanger, s čímž počítám, tak bych chtěl další rok právě odvetu s Britem. Samozřejmě mu však přeji úspěch a UFC,“ reagoval David Kozma v rámci svého nového videa na otázku, co říká na Britův odchod z OKTAGONu a šanci vybojovat smlouvu v UFC.

Uvidíme tedy, jak to nakonec dopadne. Samozřejmě totiž stále existuje šance, že Kaik v OKTAGONu setrvá. Pokud by totiž neuspěl v boji o UFC smlouvu, tak by se návrat nabízel. Samozřejmě mu však všichni přejeme, aby se do UFC dostal, protože, jak níže vylíčil i promotér Ondřej Novotný, je to evidentně jeho velký sen.

Promotér Ondřej Novotný o Britovu odchodu

„Brito v tuto chvíli podepsal Dana White´s Contender Series. Brito je v tomto ohledu výjimka, kterou jsem tam nechal, protože on je prostě jako malé dítě. I jeho manažeři ho přesvědčovali, ale když jsme podepisovali smlouvu, tak vždycky říkal, že na vše sere, ale že tam chce nechat Contender a UFC. Já jsem mu říkal, že to tam nechám v moment, kdy nebude šampion. On že ne, že i když bude šampion, tak tam chce.

Vysvětloval jsem mu, že bude mít lepší peníze jako šampion, než když půjde do UFC a ještě přes Contender, kde dostane 5 000 dolarů. Stále přemlouval, ale takovým tím sympatickým stylem. Nakonec mu řekneš, že jo, když je to všechno, na čem mu v hlavě stojí svět. Takže jsme to tak udělali. Brito nyní bude mít svůj výstřel. Vlastně mu přeji, aby mu to vyšlo, protože to tak má postavené a je fajn, když se plní klukovské sny. Jestli je to jeho sen, tak ať se mu splní,“ vysvětlil promotér Ondřej Novotný ve svém vysílání, že Brito, i jako šampion, měl ve smlouvě výstupní klauzuli, kterou nyní využil, aby se pokusil probojovat do ligy mistrů, které má jistě hodně co nabídnout.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *